IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 31.01.2021

Msze św. niedzielne: sobota -18.00; niedziela: 9.00, 11.00, 12.30, 16.00, 17.00, 18.00.
Transmisja Mszy św. -
bit.ly/swHubertZG - g. 9.00, 11.00, 12.30,18.00 i w tygodniu o 18.00.

KANCELARIA w czasie pandemii czynna w poniedziałki i piątki po wieczornej Mszy św.(do 19.30) 

 1. Ten rok ma hasło –„DUC IN ALTUM (wypłyń na głębię). Uczmy się od Świętych.
 2. Dziś na Sumie wspomnienie św. Jana Bosko. Ks. Czesław wygłosi homilię o Założycielu.
 3. We wtorek 2.02 - Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) - Dzień Życia Osób Konsekrowanych. Msze św. o g. 9.00 i 18.00. Tradycyjnie na Mszę wieczorną zaproszeni są Zakonnicy i Zakonnice i wobec nas odnowią swoje śluby. Tego dnia taca na zakony klauzurowe.
 4. Proszę o pomoc w środę od g. 8.00, abyśmy posprzątali choinki oraz dekoracje świąteczne.
 5. W tym tygodniu wypadają: I. CZWARTEK (Adoracja od g. 17.00 i Msza św. o powołania); I. PIĄTEK (Spowiedź rano oraz od g. 15.30. Dodatkowa Msza św. o g.16.00; odwiedzamy zgłoszonych CHORYCH); I. SOBOTA (o g. 17 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE: Rozważanie, Różaniec i o 18.00 Msza św. za Żywy Różaniec i Ojczyznę).
 6. Zapraszamy na CODZIENNĄ ADORACJĘ od godz. 17.30 o ustanie pandemii.
 7. Dziękujemy Rodzicom młodzieży kandydującej do  Sakramentu Bierzmowania za pełną obecność.
 8. Od lutego zaczynamy Spotkania Komunijne podzielone na dwie niedziele w II i IV. Zapraszam w II niedzielę dzieci i rodziców – kl. III A i C; w IV niedzielę – kl. III B i D.
 9. Zmiana na stronie internetowej parafii – MODERNIZACJA OGRZEWANIA (a było rozbudowa organów). Dziękuję za spływające wpłaty już.
 10. WSPOMNIENIA: dziś – św. Jana Bosko, środa – św. Hadelina, piątek – św. Agaty, sobota – św. Pawła Miki i towarzyszy, a za tydzień bł. Klary Szczęsnej.
 11. Dziękuję za dużą zbiórkę na pomoc Chorwacji – ok. 3 tys.
 12. Dziś nasza CARITAS będzie kwestować na pomoc naszym potrzebującym.
 13. Za tydzień Taca Inwestycyjna: w zimie na ogrzewanie, na kolejne remonty Domu.
 14. Za ponad 2 tygodnie Wielki Post. Zachęcamy od dziś do nabycia pomocy wielkopostnej – Dziennika Duchowego (na każdy dzień fragment Słowa Bożego i karta cotygodniowego rachunku sumienia). Ofiary dobrowolne (co łaska) będą przeznaczone na Fundusz Młodzieżowy. Autorem „Dziennika” jest ks. Marcin Uhlik.

KIOSK: TYGODNIKI, Oremus”- na luty i marzec, różne gromnice na św. Matki Bożej Gromnicznej, książki o Prymasie Tysiąclecia, nowe filmy, książki, obrazy i kalendarze. Polecam na prezent książkę Świat naszych uczuć”.

    - Nie ustawajmy w modlitwie błagalnej o oddalenie zarazy i siły dla służb medycznych!!
    - Dyspensa - od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. (to nie zakaz, ani alibi– a są Msze św., w których nie jest wykorzystany limit, czytajmy głos sumienia).

ZAKOŃCZYLIŚMY KOLĘDĘ. Także i dziś na SUMIE (oraz w środy i dni Świętych) będziemy prosić o łaski dla Rodzin Kolędowych.
Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary kolędowe napływające na konto oraz w zakrystii.

Ks. K. Grzejszczyk  /proboszcz/