I NIEDZIELA ADWENTU - 29.11.2020

W grafiku - dodatkowe Msze św.: w sobotę o 18.00 i 19.00.  Niedziele o 16.00 i 17.00.
TRANSMISJA Mszy św. - bit.ly/swHubertZG - niedziele g. 9.00, 11.00 , 12.30 i w tygodniu o 7.00.

 1. Dziś I. NIEDZIELA ADWENTU – rozpocznijmy go z należytą powagą i głębią.
 2. RORATY przeżywać będziemy normalnie od JUTRA o g. 7.00.
 3. Jutro wieczorem – Nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Relikwiach Jego Krwi.
 4. Zamiast Rekolekcji Adwentowych będzie SKUPIENIE - 1 dniowe i SPOWIEDŹ ŚW.. Za tydzień podam termin.
 5. Nasze Siostry od dziś rozprowadzają poświęcone OPŁATKI. Ofiary składane są wsparciem Sióstr i wdzięcznością za wieloletnią służbę w Zalesiu.
 6. W tym tygodniu: I. CZWARTEK (Adoracja od g. 17.00 i Msza św. o powołania); I. PIĄTEK (SPOWIEDŹ rano i od 15.30, dodatkowa Msza św. o 16.00. Odwiedzamy zgłoszonych Chorych) i I. SOBOTA Miesiąca (o g. 17.00 Nabożeństwo FATIMSKIE – rozważanie, Różaniec i Msza św. za Żywy Różaniec i Ojczyznę).
 7. Zapraszamy na codzienną ADORACJĘ od 17.15 (w piątek – cały dzień). Od poniedziałku zaczniemy drogę formacji - „Oddanie 33” (15 min. rozważania i 30 min. Adoracji).
 8. Zapraszamy w sobotę na godz. 16.00 MAŁŻEŃSTWA na cykliczne spotkanie (warsztaty). Temat – „Odkryj na nowo swoje małżeństwo”.
 9. Za tydzień o 19.20 młodzież zaprasza młodzież na „Wieczór Uwielbienia” - „Miłośnik życia”.
 10. ODNOWA zaprasza we wtorek na 20.00 na katechezę: Odbudowana – wizja i cel.
 11. Dziś TACA na SEMINARIUM. Dziękuję za ofiary w imieniu naszego Biskupa.
 12. Dziś nasza CARITAS kwestuje na paczki dla naszych samotnych i najbiedniejszych i inną pomoc dla nich. Są także świece CARITAS (ceny: 7 + mała, a 10 + duża)
 13. Na stronie internetowej Parafii jest godny polecenia „List profesorów uniwersytetów” oraz „wywiad z Kard. Mullerem”. Bardzo polecam lekturę. Dołączymy artykuł prof. R. Skrzypczaka, który b. wiele wyjaśnia z obecnej sytuacji.
 14. Dziękuję OAZIE (Jest 11 grup formacyjnych z 9 animatorami. Formuje się tam 51 osób. Są 3 kręgi „Kościoła Domowego”16 małżeństw). Wystawa – warto zobaczyć!! Zapraszamy dzieci i młodzież od 5 kl. Szkoły Podstawowej i małżeństwa, chętne do formacji wzrostu w Ruchu Światło-Życie.
 15. Dziękuję Młodzieży za Akcję bransoletek jako pomocy dla kobiet w ciąży i dzieci niepełnosprawnych. Bóg zapłać, bo złożyliście 7 tys.. Dziękuję ponad 20 młodym i kobietom.
 16. Dziękuję MsJ za piątkową ADORACJĘ.
 17. WSPOMNIENIA: w poniedziałek – święto św. Andrzeja Ap., środa – bł. Rafała Chylińskiego, czwartek – św. Franciszka Ksawerego, piątek – św. Barbary.
 18. Za tydzień TACA INWESTYCYJNA: zakup 2 urządzeń wiruso i bakteriobójczych, zamknięte remonty w 2 pomieszczeniach domu oraz rozpoczęty kolejny i inne opłaty.
 19. SPZG – akcja – „CZYSTE ZALESIE”. Przygotowali torby ekologiczne, rozdawane w kilku miejscach Zalesia (można złożyć za nią ofiarę, na kolejne inicjatywy).

KIOSK: TYGODNIKI, Oremus” (XII), noweMiłujcie się, nowy „Mały Gość Niedzielny”- z płytą, książki o Prymasie Tysiąclecia, nowe kalendarze różne oraz KARTKI ŚWIĄTECZNE.

    - NIE USTAWAJMY W MODLITWIE BŁAGALNEJ o oddalenie i pokonanie zarazy !!!
    - Nasz Biskup udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. 

Ks. K. Grzejszczyk  /proboszcz/