III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 12.03.2023

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem - bit.ly/swHubertZG.

 1. W tym roku nasza Parafia i cały dekanat piaseczyński przeżywa tzw. kanoniczną WIZYTACJĘ BISKUPIĄ. Za 2 tygodnie będziemy gościć J. Em. Ks. Biskupa Michała JANOCHĘ. Będzie z nami w niedzielę oraz w poniedziałek. Podczas Mszy św. Ks. Biskup skieruje do nas Słowo Boże i będzie posługiwał w konfesjonale, a po ogłoszeniach przyjmie sprawozdaniawszystkich grup parafialnych, oraz spotka się z Radą Parafialną, przedstawicielami Grup, i pracowników kościelnych, jak i katechetów oraz odwiedzi wszystkie Domy Zakonne i miejsca ważne. Przy grobie ks. Prałata będziemy się modlić w poniedziałek za spoczywających na naszym Cmentarzu. Pragnieniem Ks. Biskupa jest, by celebrować Mszę św. w poniedziałek o g. 12.00 za Budowniczych, Dobrodziejów, wszystkich Zmarłych z naszej Parafii oraz wszystkich szczerze zaangażowanych w życie duszpasterskie i ich rodzin. Młode małżeństwa i rodzicówmałymi dziećmi zapraszamy na Mszę św. o g. 11.00 na błogosławieństwo Boże na ich drogę owocnego życia. SZCZEGÓŁY PODAM ZA TYDZIEŃ.
 2. Za tydzień przyjmiemy w Relikwiach bł. Marię Karłowską. Będą z nami SS. Pasterki.
 3. Za tydzień przyjmiemy 11 raz - Dzieło DUCHOWEJ ADOPCJI. Od 2021 r. uratowaliśmy 1508 dzieci.
 4. Dziś trzecie Nabożeństwo GORZKICH ŻALI o g. 17.00.
 5. W piątek DROGI KRZYŻOWE: o godz. 16.00 dla DZIECI (z pomocami), a po Mszy św. wieczornej dla WSZYSTKICH wg porządku: 17.03.-Bierzmowani, 24.03 (ulicami)-Mężczyźni, 31.03.-schola.
 6. Dziś Spotkanie KOMUNIJNE – (pełne małżeństwa).
 7. Dziś spotkanie KANDYDATÓW do Bierzmowania oraz RODZICÓW po wiecz. Mszy św..
 8. Za tydzień spotkanieTOTUS TUUS o 10.05.
 9. Za tydzień na Sumie MsJ oddadzą się św. Józefowi. Święto św. Józefa w następny poniedziałek.
 10. Za 2 tyg.wrócimy do wykładów z bioetyki- 4 wykłady: 1. Co Kościół naucza o terapii genowej? 2. sztucznym łożysku? 3. Chimerach ludzko-zwierzęcych? 4. Ochronie ludzkiego genomu? Czas - 10.10-10-55.
 11. Za 2 tygodnie ADORACJA KRZYŻA po wieczornej Mszy św.
 12. JutroSpotkanie RADY PARAFIALNEJ.
 13. Wczoraj było kolejne spotkanie dla małżeństw - W jaki sposób mężowie i żony wyrażają miłość?.
 14. Świece Caritas są już przy szklanych drzwiach. Dziękuję Ks. Sławkowi za nieocenioną pomoc.
 15. KANCELARIA w Wielkim Poście czynna normalnie (ale z racji Nabożeństw – w piątki nieczynna).
 16. WSPOMNIENIA: dziś – św. Alojzego Orine, środę – św. Kl. Hofbauera, piątek – św. Patryka.
 17. Rekolekcje Szkolne. Wielkie podziękowanie Ks. Marcinowi Uhlikowi za przygotowanie całości, za pomoc M. i M. Koźlakowskim, K.i J. Borowieckim, J. Skurczyńskiej, Ani Kusoskiej, L. Wolskiej, U. i T. Pisarek, W. Rumniak, P. Mycielskiemu, J. Chomicz, A. Wojciechowskiemu, M. Kwiecińskiemu, M. Kamińskiej, oraz naszym Katechetom, a także S. Katarzynie, J. Soleckiemu,P. Czublunowi, M. Koźlakowskiemu. Serdeczne podziękowania obecnym z uczniami NAUCZYCIELOM za piękną pomoc opiekuńczą dzieci.
 18. Dziękuję: P. Fryszczynowi, Z. Lubryczyńskiej, T. Bartoszewskiejh M. Skomskiej, B. Luty, A. Cendrowskiej, Al. Kamińskiej, A. Szostak, Z. Piasko i K. Bącik oraz A. i M. Jaroszewicz, G. Bodasińskiej, W. i S. Gizowskim, R. i A. Molenda oraz M. Czerwińskiemu, M. D. M. Stola, B. Kowalczyk.
 19. W najbliższym czasie osoby z dokumentem z Parafii wyruszą, by zbierać na KWIATY do Grobu Bożego.
 20. W kruchcie k-ła i w Top-Markecie znajduje się KOSZ na dary dla naszych Ubogich (jałmużna).
 21. Dziś z woli naszego Biskupa TACA na SEMINARIUM DUCHOWNE. Dziękuję serdecznie.
 22. Dom Rekolekcyjny: Kurs Filip dla Małżeństw (17-19.03), SPMW(21-23.04), Kurs Przedmałż.(14-16.04)
 23. KIOSKTYGODNIKI, „OREMUS”,  „Trwajcie w miłości”, obrazy i mądre książki. Książeczki i książki z Drogami Krzyżowymi i innymi Nabożeństwami Pasyjnymi i stosowne książki.

Oświadczenie Episkopatu Polski nt. ataku na Osobę Jana Pawła 2.                                        

Ks. K. Grzejszczyk  /proboszcz/