I NIEDZIELA ADWENTU - 28.11.2021

Żyjmy ODDANIEM swego życia MARYI jak uczy nas w ADWENCIE.

Transmitujemy tylko Mszę św. o godz. 9.00 (w tygodniu - środy i dni ważne)    (bit.ly/swHubertZG)

1. Dziś rozpoczynamy ADWENT, czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.
    ZACZNYNAMY - REKOLEKCJE, które prowadzi O. Krzysztof Górski, Karmelita. Rekolekcje będą transmitowane o 9.00 i 18.00. Ten Rok będzie ROKIEM św. JÓZEFA.
    Program Rekolekcji i Słowo Proboszcza znajduje się na ostatnich ławkach.

PROGRAM Msze św. z NAUKAMI -  godz. 9.00, 18.00 i 19.30.
    SPOWIEDŹ – tylko we wtorek od 8.30 i od 17.30 do 20.00 (z przerwą na posiłek).
  1. Dzieci bardzo zapraszamy na RORATY o godz. 7.00. Będą pomoce.
  2. Za tydzień Brat Prowincjał BONIFRATRÓW - br. Łukasz Dmowski - wprowadzi wielkiego świętego – św. JANA BOŻEGO – założyciela Bonifratrów.
  3. Za tydzień bardzo zapraszam na MISTERIUM „o Bł. Prymasie Tysiąclecia” z udziałem P. Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, Scholi, Chóru i Młodzieży. Godzina 19.10!!!
  4. Dziś na Sumie Modlitwy za Ojczyznę a za tydzień - Modlitwy i Msza św. za młodzież.
  5. Jutro – Nabożeństwo do św. Jana Pawła II (wplecione w Eucharystię).
  6. Podjęliśmy w minioną środę SPOTKANIA SYNODALNE. Zapraszamy - wszystkich, którym droga jest misja Kościoła w świecie (wszystkich) -w środę1. XII od g. 18.00 w kościele. Temat: „słuchanie i zabieranie głosu”.
  7. Wczoraj odbyło się - Spotkanie Małżeńskie - Porozmawiajmy o emocjach.
  8. Dziś kandydaci do Bierzmowania mają swoje spotkanie o 16.00.
  9. Za tydzień o 10.10 KATECHEZA CHRZCIELA dla planujący chrzty w Boże Narodzenie.
  10. W tym tygodniu wypada I. CZWARTEK (Adoracja od 17.00); I. PIĄTEK (SPOWIEDŹ – rano oraz od 15.30. Dodatkowa Msza św. o 16.00. Odwiedzamy CHORYCH) i I. SOBOTA Miesiąca (Nabożeństwo Fatimskie od 17.00 z Różańcem i Msza św. za Żywy Różaniec i Ojczyznę).
  11. Pomagali: W. Żurawski, T. i A. Skurczyńscy, Z. Kłoda, A. Poruszek, G. Kusoski, A. Napieralska, J. Chromiec, G. Stolarska, D. Pastuszak, J. Tokarski, A. Zamoyska, U. Pisarek i J. Skurczyńska.
  12. Wspomnienia: wtorek – święto św. Andrzeja Apostoła, piątek - św. Franciszka Ksawerego, sobota – św. Barbary.
  13. Dom Rekolekcyjny: Kurs - „W Szkole Maryi (10-12.12). Bardzo bardzo zapraszam.
  14. Na tzw. zbiórkę migracyjną wpłynęło - 900 zł.
  15. Dziś z woli naszego biskupa - TACA NA SEMINARIUM.
  16. Dziś nasza Caritas będzie kwestować na pomoc świąteczną naszym biednym. Są ŚWIECE CARITAS. Jak zwykle podaję ceny nabycia: z 10, 12 i 15 „+”. Plus jest na nasz Caritas.
  17. Za tydzień Taca INWESTYCYJNA: na ogrzewanie kościoła i remont kolejnego pomieszczenia.
  18. Od dziś nasze Siostry rozprowadzają poświęcone OPŁATKI. Ofiarą wspieramy i dziękujemy Siostrom za ich wkład w życie Parafii.
  19. ZAPOWIEDZI: II. Mariusz Władysław GOWOREK – kaw. i Monika Wiktoria JASTRZĘBSKA – panna , oboje z par. tut.

KIOSK: TYGODNIKI, „Oremus” (XII), nowy „Mały Gość Niedzielny”, i nowe książki. Polecam kalendarze – estetyczne i z przesłaniem. Są specjalne KARTY ŚWIATECZNE.