III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 24.03.2019

Trwa  ROK naszego Patrona - ŚW. HUBERTA.  Uczmy się od Niego, jak się nawracać.

1. Dziś Trzecie GORZKIE ŻALE o godz. 17.00.
  2. Nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ: - o 16.00 dla DZIECI; - o 18.30 dla dorosłych (poprowadzą - Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania). Następna Droga Krzyżowa będzie ulicami naszej Parafii.
  3. Jutro UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00.
  4. NABOŻEŃSTWO przy Relikwiach św. Jana Pawła II, zostało przeniesione z dnia jutrzejszego na następny wtorek z racji przypadającej wtedy 14 rocznicy Jego odejścia do Nieba.
  5. Rekolekcje Szkolne zaczną się od jutra w 3 grupach. Poprowadzą je klerycy naszego Seminarium pod kierownictwem naszego kleryka Tomasza.
  6. Dziś chętni i świadomi będą mogli podjąć DUCHOWĄ ADOPCJĘ wpisując się do Księgi Duchowej Adopcji, która leży na ołtarzu Matki Bożej.
  7. Dziś grupa Zostaw Ślad ma swoje spotkanie. Zapraszamy innych młodych.
  8. Dziś Narodowy Dzień Życia oraz Dzień Polaków ratujących Żydów w Polsce.
  9. Z racji Dnia ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA młodzież zbiera dziś pieluchy i inne art. higieniczne i pielęgnacyjne dla dzieci (lub ofiara na Dom Samotnej Matki). Na ołtarzu Matki Bożej leżą ulotki o Duchowej Adopcji.
  10. Zapraszam tak licznych Uczestników naszych Rekolekcji w drodze, we wtorek - godz. 20.00 na dziękczynną Eucharystię za ten szczególny dar.
  11. Za tydzień na Sumie wypraszamy beatyfikację Prymasa Tysiąclecia i omadlamy Ojczyznę.
  12. Za tydzień o 10.10 spotkanie Panów z Totus Tuus, a wieczorem Lektorów.
  13. Od dziś są - ŚWIECE CARITAS. Jak zwykle podaje ceny z Caritas Warszawa: 25, 12 i 10. Co nadto złożycie będzie na potrzeby Caritas naszej Parafii.
  14. KOSZ NA DARY DLA BIEDNYCH - w kruchcie i w Top Markecie.
  15. Osoby z Parafii - z listą i pieczęcią, będą ZBIERAĆ na KWIATY DO GROBU BOŻEGO.
  16. Dziękuję ministrantom oraz kilku Mężczyznom św. Józefa (MśJ) za grabenie liści.
  17. Informuję, że można ufundować Drogę Krzyżową, która będzie usytuowana na zewnątrz kościoła. (Każda stacja wraz z robocizną 300 zł.)
  18. Za tydzień nasza Caritas będzie kwestować na paczki świąteczne dla naszych chorych, samotnych i rodzin wielodzietnych.
  19. Dom Rekolekcyjny: Seminarium Posługi Modlitwą Wstawienniczą (29-31.03).

KIOSK:

TYGODNIKI: Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny: nowy –„Oremus”, „Miłujcie się”
Polecam: świąteczne karty pocztowe i książki: O. J. Augustyn – „W trosce o czyste sumienie”, Ks.T.Dajczer – „Rozważania o wierze”, „Zachwycić się miłością” i Rachunek sumienia - ks. Kralki.

/proboszcz