IV NIEDZIELA ADWENTU - 18.12.2022

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem -  bit.ly/swHubertZG.

1. Dziś o 17.30 NIESZPORY.
  2. Dziś witamy w Relikwiach Pięciu Pierwszych Braci Męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna. Relikwie odbieraliśmy Grupą pielgrzymkową w czerwcu br. w Kazimierzu Biskupim.
  3. Dzieci i całe Rodziny bardzo zapraszamy na RORATY w ostatnim tygodniu do soboty na godz. 7.00. Roraty transmitujemy. Ufam, że odwiedzi nas św. Mikołaj.
  4. W sobotę WIGILIA. Zadbajmy o religijną formę WIECZERZY WIGILIJNEJ (Ewangelia, kolędy, życzenia, z mocy tradycji post i bez alkoholu…).
  5. PASTERKA tradycyjnie o północy, a o 23.30 AKATYST ku czci Matki Bożej.
  6. W niedzielę - BOŻE NARODZENIE, a w poniedziałek - II. Dzień Świąt – Święto św. Szczepana (tradycyjnie - TACA na KUL (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
  7. Święto Św. Rodziny wypada w piątek w Oktawie. Odnowienie Sakramentu Małżeństwa przekładamy na Sumę w Uroczystość Trzech Króli. Proszę o zgłoszenia w zakrystii już teraz personaliów.
  8. Od Bożego Narodzenia zaczynamy OKTAWĘ Bożego Narodzenia (do 1.01.2023).
  9. SPOWIEDŹ ostatniej szansy w czwartek od 16.30- 19.00 (w WIGILIĘ - już nie spowiadamy).
  10. KANCELARIA czynna tylko w poniedziałek, wtorek i czwartek grafiku.
  11. CHORYCH proszących jeszcze o odwiedziny prosimy zgłosić dziś do zakrystii.
  12. Bardzo proszę o pomoc w kościele w porządkach, ubieraniu choinek, ustawianiu kwiatów -w czwartek, a zwłaszcza w piątek i sobotę rano.
  13. W czwartek wieczorem, jak każdego 22. dnia miesiąca, do św. RITYPATRONKI SPRAW BEZNADZIEJNYCH (przynosimy róże i napisane swoje intencje).
  14. Bardzo dziękuję za dary na 32 paczek, które nasza Caritas doręczyła naszym potrzebującym.
  15. Harcerze w piątek po roratach przekażą nam Betlejemskie Światełko Pokoju.
  16. Dziś o 10.05 Katecheza CHRZCIELNA dla planujących CHRZTY w Święta i w styczniu.
  17. Dziś po Mszy św. o g. 11.00 dzieci zapraszamy do sali teatralnej na taniec uwielbienie.
  18. Dziś po Mszy św. wieczornej Młodzi z Zostaw Ślad zapraszają młodych na spotkanie z ks. Rafałem Główczyńskim vel „Ksiądz z osiedla”, ksiądz tiktoker, instagramer, youtuber. Spotkanie - otwarte.
  19. Dziś młodzież z Oazy będzie sprzedawać własnoręcznie zrobione pierniczki. Dochód – na akcję rekolekcyjną OAZY.
  20. Dziś w kancelarii można wesprzeć Fundusz Budowy Kościoła. Bóg zapłać.
  21. Dziś można nabyć od ministrantów wodę święconą na kolędę. Ofiary zasilą fundusz ministrancki.
  22. Dziś KAWIARENKA zaprasza. Młodzi czekają.
  23. Wczoraj - spotkanie małżeńskieZasady porozumiewania się”. Dziękuję obecnym.
  24. Proszę o pomoc w układaniu pociętego drewna w tygodniu od poniedziałku do soboty.
  25. W kruchcie (i w Top-Markecie - dzięki uprzejmości Dyrekcji) jest kosz na dary dla potrzebujących.
  26. W związku z dramatem wojny na Ukrainie ogłaszam pomoc finansową, którą przekażemy przez CARITAS lub znanemu nam ks. Biskupowi Radosławowi. (Caritas szuka rodzin dla gości z Ukrainy).
  27. KOLĘDĘ zaczniemy od 2 stycznia. Po Świętach - sobota -31.XII-odwiedzimy Nowinki – od 10.00.
  28. Dziękuję: Wacławowi Żurawskiemu, J. Kultysowi, A. Poruszek, E. Kawęckiej, A. Malinowskiej, B. Obrębowskiej, M. Chmielewskiej, D. Pangowskiej, L. Krasuskiej, M. Kucharskiej, A. Pisarek.
  29. Do puszek przy wyjściach można złożyć OFIARĘ na kwiaty do żłóbka Pana Jezusa (zamówione).
  30. Poświęcone OPŁATKI rozprowadzają nasze Siostry pod chórem.

KIOSK: TYGODNIKI, „OREMUS”, mądre książki i kalendarze. Polecam książki: Jak żyć łaską” i „Boska miłość” i inne - na prezenty świąteczne.