IV NIEDZIELA ADWENTU - 19.12.2021

Transmitujemy Mszę św. o g. 9.00 i 11.00 (w tygodniu - środy i dni ważne) (bit.ly/swHubertZG)

1. O 17.30 zapraszamy na NIESZPORY.
  2. Dzieci i całe Rodziny bardzo zapraszamy na RORATY w ostatnim tygodniu do piątku na godz. 7.00. Roraty transmitujemy. Ufam, że odwiedzi nas św. Mikołaj.
  3. Dziś o 19.10 zapraszamy na KONCERT KOLĘD z różnych stron świata, kwartetu muzyków TGD. Dziękuję Kołu Gospodyń Wiejskich Zalesianki za sponsoring Koncertu.
  4. W Piątek WIGILIA. Zadbajmy o religijną formę WIECZERZY WIGILIJNEJ (Ewangelia, kolędy, życzenia, z mocy tradycji post i bez alkoholu…).
  5. PASTERKA tradycyjnie o północy, a o 23.30 AKATYST ku czci Matki Bożej.
  6. W sobotę BOŻE NARODZENIE, a za tydzień w Dzień Świąt – Święto ŚWIĘTEJ RODZINY (tradycyjnie wtedy TACA na KUL (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
  7. W niedzielę czyli w Święto Św. Rodziny na SUMIE będzie możliwość ODNOWIENIA SAKRAMENTU MAŁŻEŃŚTWA. Proszę o zgłoszenia w zakrystii już teraz.
  8. Od Bożego Narodzenia zaczynamy OKTAWĘ Bożego Narodzenia (do 1.01.2022).
  9. SPOWIEDŹ ostatniej szansy we wtorek od 16.30- 19.00 (24.12 już nie spowiadamy).
  10. KANCELARIA czynna tylko w poniedziałek i wtorek wg grafiku.
  11. CHORYCH odwiedzimy we wtorek rano. Prosimy o zgłoszenia do nas.
  12. Bardzo proszę o pomoc w kościele w porządkach, ubieraniu choinek, ustawianiu kwiatów -we środę, czwartek i piątek rano.
  13. W środę wieczorem, jak każdego 22. dnia miesiąca, NABOŻEŃSTWO do św. RITYPATRONKI SPRAW BEZNADZIEJNYCH (przynosimy róże i napisane swoje intencje).
  14. Bardzo dziękuję za dary na 35 paczek, które nasza Caritas doręczyła naszym potrzebującym.
  15. Harcerze w czwartek po roratach przekażą nam Betlejemskie Światełko Pokoju.
  16. Dziś młodzież z Oazy będzie sprzedawać własnoręcznie zrobione pierniczki. Dochód przekażemy do Ruchu Światło- Życie naszej diecezji.
  17. Dziś o g. 19.00 Grupa młodzieżowa Zostaw Ślad ma swoje spotkanie. Zapraszają.
  18. Pomagali: J. i F. Call, Wacław Żurawski, J. i K. Trojanowscy, M. Koźlakowski, K. Kulesza, M. Amerlik, A. Bulska, J. Dmochowska, M. Koprowski, J. Kossakowska, Z. Oświecimska, K. i K. Milanowscy, P. Piskorz, R. Stikute, M. Machałowski, A. Korneluk, A. Szostak, U. Tkacz, oraz M. Amerlik, Tostus Tuus i MsJ, a także J. Tokarski, P. Socha, K. Kulesza, M. Wojciechowski, R. Chmielewski, F. Wolski, M. Koprowski, I. Krasucki, J. Oniśk, M. Milnikiel, G. Kowalski, T. Skurczyński, R. Cendrowski.
  19. Poświęcone OPŁATKI u naszych Sióstr. W tygodniu w zakrystii. Dziękujemy Siostrom.
  20. We wtorek dotrą KWIATY do SZOPKI. Ofiary można składać do puszek przy wyjściach.
  21. Dojechały figury: św. Michała (dwie), Serca Jezusowego, św. Rodziny i św. Huberta.
  22. Informuję, że od Nowego Roku nie będzie przejścia przez Cmentarz od strony Ustanowa.

KIOSK: TYGODNIKI, „Oremus” (na I.) i nowe książki. Polecam kalendarze – estetyczne i z przesłaniem. Książka o Ks. Prymasie (cena promocyjna).