IV NIEDZIELA ADWENTU - 23.12.2018

ZACZĘLIŚMY  ROK - ŚW. HUBERTA.    Uczmy się od Niego jak wierzyć.

1. NIESZPORY o godz. 17.30. Zapraszam.
  2. Jutro ostatnie RORATY. Po nich Tort Urodzinowy Pana Jezusa.
  3. Jutro WIGILIA. Nie ma wieczornej Mszy świętej. Podejmijmy post jak normalnie w Wigilię. Zadbajmy o religijną formę i scenariusz Wigilii (Słowo Boże i życzenia).
  4. Tradycyjnie o północy PASTERKA.
  5. Przed Pasterką o 23.30 odśpiewamy AKATYST - czyli pochwalną pieśń Maryjną.
  6. Pojutrze BOŻE NARODZENIE a w środę II. Dzień ŚWIĄT - Msze Św. jak w niedziele. W II. Dzień Świąt TACA tradycyjnie na Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL).
  7. Po Świętach zaczynamy OKTAWĘ - do Nowego Roku.
  8. Za tydzień Święto Świętej RODZINY: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Sumie Msza św. - O beatyfikację Prymasa Tysiąclecia połączona z odnowieniem Sakramentu Małżeństwa (bardzo proszę o zgłaszanie PAR do zakrystii).
  9. SPOWIEDŹ Świąteczna- już za nami (dziękuję uważnie stosującym rady i wskazówki).
  10. KANCELARIA w tym tygodniu NIECZYNNA.
  11. Harcerze - przekazali Betlejemskie Światło Pokoju.
  12. Poświęcone OPŁATKI nasze Siostry Sercanki rozprowadzają pod chórem.
  13. Ministranci rozdają poświęcone sianko na stół wigilijny. Ofiary na ich różne wydarzenia.
  14. Do puszek przy wyjściu można składać swoją ofiarę na zakupione kwiaty do SZOPKI .
  15. Dziękuję tym, którzy wsparli potrzebujących darem do KOSZA na DARY - pod chórem i w Top Markecie.
  16. DZIĘKUJĘ: za piękne jodły - Zdzisława Król, Barbara i Zbigniew Kierepka, Dariusz Przeradzki, Halina Nieczaj; za inne - P. Konarzewski, G. Kusoski, Firma Bud. z Jazgarzewa, Firma Suska.
  17. Dziękuję Osobom z CARITASU: Bożena, Andrzej i Emilia Aleksandrowicz, Danuta Kroc, Bogusia Meissner, Zbigniew Łełyk i Janek Krześniak.
  18. Podziękowania: pomoc w k-le: Jacek Tokarski, Przemek Niezgoda, Michał Wojciechowski, Marcin Amerlik, Antoni Woźniak, Piotr Chromiec, Piotr Czublun, Grzegorz Kowalski, Maciej Koprowski, Dariusz Szczepański oraz Ilona, Asia Wawro, Zuzia Kłoda, Ewa Jurkiewicz, Barbara i Maria M. Sapierzyńskie, oraz nasi ministranci.
  19. KOLĘDĘ zaczniemy 2 stycznia. Tym razem od mieszkańców - za torami - "WYŻYNY".
  20. Za tydzień nasza CARITAS będzie kwestować na pomoc najbardziej potrzebującym.

KIOSK:

TYGODNIKI: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny (na 2 tygodnie), OREMUS na styczeń i luty, nowe -"Miłujcie się".  Polecam : "Modlitwy za Ojczyznę", nowe albumy, kalendarze.