KOMUNIKAT W ZWIĄZKU Z INFORMACJĄ O KWARANTANNIE W DPS W ZALESIU GÓRNYM

Drodzy Parafianie,

Informuję, że, jak stwierdza oświadczenie opublikowane przez Starostwo Powiatowe w Piasecznie, "w ośrodku w Zalesiu Górnym na ten moment nie ma osób chorych…". Mam nadzieję,  iż mimo nałożonej z konieczności kwarantanny, pracownicy i podopieczni Domu pozostaną w zdrowiu.

Jednocześnie oświadczam, iż ze względu na fakt, że w piątek 29 maja br. przebywałem krótko w DPS w związku z wezwaniem do umierającej staruszki, której stan zdrowia nie był absolutnie związany z COVID-19, ustaliłem z Sanepidem naszego Powiatu, że tak szybko, jak to tylko będzie możliwe, by wynik był wiarygodny, poddam się prewencyjnie koniecznym badaniom. Sanepid przewiduje, że wyniki badań otrzymam w sobotę. Do czasu wyjaśnienia stanu mojego zdrowia, pozostaję pod kontrolą Sanepidu,  przebywam w izolacji i nie sprawuję żadnych funkcji duszpasterskich: nie odprawiam Mszy św., nie spowiadam etc.

Jednocześnie informuję, że podjąłem wszystkie możliwe kroki, by zapewnić całkowite bezpieczeństwo osobom przebywającym na terenie Parafii.

Chciałbym jednocześnie uspokoić wszystkich Rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia w najbliższy weekend  I Komunii Świętej, że uroczystości odbędą się według planu. Gdyby mój udział w uroczystościach okazał się niemożliwy, poprowadzi je inny, wyznaczony ksiądz z dekanatu piaseczyńskiego.

Z poważaniem – Ks. Proboszcz Krzysztof Grzejszczyk