UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 21.11.2021

Żyjmy ODDANIEM swego życia MARYI jak uczy nas św. Hubert

Transmitujemy tylko Mszę św. o godz. 9.00 (w tygodniu - środy i dni ważne)    (bit.ly/swHubertZG).

1. Dziś ostania niedziela Roku Liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  2. Dziś o g. 10.00 ostatni wykład Ks. Marcina nt. ewolucji.
  3. Za Tydzień rozpoczynamy ADWENT, czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.
    ZACZNIEMY wtedy REKOLEKCJE, które poprowadzi O. Krzysztof Górski, Karmelita. Adwentem zaczniemy nowy rok kościelny, który oddamy św. Józefowi.
    Program Rekolekcji i Słowo znajduje się na ostatnich ławkach.
  1. Dzieci już zapraszamy na RORATY o godz. 7.00. Będą pomoce.
  2. Jutro o 19.30 - spotkanie nowej RADY PARAFIALNEJ.
  3. Przypomnienie 2 ważnych inicjatyw: 1). Modlitwy za Ojczyznę w ostatnią niedzielę miesiąca na Sumie; 2). Modlitwy i Mszy św. za młodzież w I. niedzielę miesiąca.
  4. Podjęliśmy w minioną środę SPOTKANIA SYNODALNE. Zapraszamy wszystkich, którym droga jest misja Kościoła w świecie (wszystkich). Kolejne spotkanie – 1.XII od g. 18.00 w kościele. Po Mszy św. II. spotkanie synodalne. Temat: „słuchanie i zabieranie głosu”.
  5. Jutro po wieczornej Mszy św. jak każdego 22 dnia miesiąca, DO ŚW. RITY - Patronki Spraw Beznadziejnych (róże i intencje).
  6. W sobotę o g. 16.00 - Spotkanie Małżeńskie. Teraz –„porozmawiajmy o emocjach”.
  7. Za tydzień kandydaci do Bierzmowania mają spotkanie o 16.00.
  8. Wczoraj Grupa Odnowy miała całodzienny DZIEŃ SKUPIENIA. Nadal proszą o modlitwę.
  9. Dziś Grupa Zostaw Ślad zaprasza młodzież na spotkanie po wieczornej Mszy św.
  10. Pomagali: K. Kulesza, K. Kawęcki, A. Poruszek, D. Pastuszak, I. Wawro, G. Kusoski, Z. Piasko, J. Olędzka, Z. Piasko, Piekarnia Zalesie, G. i T. Łada, A. i W. Kwiecińscy, M. Wojciechowski, M. i M. Koźlakowscy, M. Skomska, B. Luty, E. Dąbrowska z mężem, A. Cendrowska i A. Rączkowska).
  11. Wspomnienia: poniedziałek św. Cecylii, wtorek. – św. Klemensa PP. I św. Trudo, środa – św. Andrzeja Dung-Lac i Tow., czwartek – św. Katarzyny Aleksandryjskiej i bł. Małżonków L. i M. Quattrocchi.
  12. Dom RekolekcyjnyKurs Filip” dla małżeństw (26-28.11) i Kurs „W Szkole Maryi” (10-12.12).
  13. Dziś jest puszka na pomoc całemu wydarzeniu migracyjnemu (pomoc rodzinom żołnierzy, żołnierzom i migrantom). Ofiary proszę wrzucać do puszek przy wejściach.
  14. Za tydzień z woli Biskupa TACA NA SEMINARIUM.
  15. Za tydzień nasza Caritas będzie kwestować na pomoc świąteczną naszym biednym. I będą już świece Caritas.
  16. ZAPOWIEDZI: I. Mariusz Władysław GOWOREK – kaw. i Monika Wiktoria JASTRZĘBSKA – panna , oboje z par. tut.

KIOSK: TYGODNIKI, „Oremus” (XII), nowy „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” i nowe książki i obrazy. Polecam kalendarze – estetyczne i z przesłaniem. Są flagi narodowe. Oraz specjalne KARTY ŚWIATECZNE rodem z naszej Parafii.

W ostatni poniedziałek zmarł ks. prof. Bogdan Walczykiewicz w wieku 78 l. Pochowany został  w Jaciążku / Ciechanowa. Dziękowaliśmy Mu za Jego obecność w Zalesiu Górnym.