V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 03.04.2022

Transmitujemy Msze św. o g. 9.00 i 11.00 (w tygodniu - środy i dni ważne)   (bit.ly/swHubertZG).

1. Trwa straszna Wojna!!! Błagajmy wciąż o pokój!!!

Za tydzień już Niedziela PALMOWA, którą zaczynamy WIELKI TYDZIEŃ.
NIEDZIELA PALMOWA to Liturgia Męki Pańskiej – bo aż tak – do śmierci - nas Chrystus umiłował. Zachęcam by palmy były „żywe”. Ofiary z palm parafialnych będą na pomoc Ukrainie, zaś palmy Oazy na wakacyjne rekolekcje.

1. Dziękuję – ks. Marcinowi i młodzieży za budującą ADORACJA KRZYŻA tydzień temu.
  2. Dziś V-te Gorzkie Żale o 17.00. W piątek ok g. 18.35 kolejna Droga Krzyżowa. (Poprowadzą grupy męskie. Dziękujemy Kandydatom do S. Bierzmowania).
  3. Dziś o g. 10.05 KATECHEZA CHRZCIELNA dla planujących Chrzty na Wielkanoc.
  4. Dziś z racji I. Niedzieli miesiąca – omadlamy naszą młodzież.
  5. Dziś wieczorem spotkanie Młodzieżowej Grupy Zostaw Ślad na temat Modlitwy. Po Mszach Św. będą młodzi rozdawać darmowa gazetę ewangelizacyjną „Dobre Nowiny”.
  6. We wtorekkolejne spotkanie - Rekolekcji -„ABC Chrześcijaństwa” (z Gośćmi- M. Zieliński, J. Świderek, K. Koprukowiak, Ania i Marcin Dubaj oraz P. Stelmach i Z. Nowosielski).
  7. W czwartekI. CZWARTEK miesiąca (Różaniec i adoracja od g. 17.00)
  8. W czwartek o g. 19.00 Spotkanie Odpowiedzialnych ODNOWY.
  9. W piątek o 17.20 WYPOMINKI i Msza św. za polecanych w nich.
  10. Za tydzień o 10.05 SPOTKANIE KOMUNIJNE dzieci i rodziców.
  11. Za tydzień o g. 19.00 Spotkanie z RODZICAMI Kandydatów do BIERZMOWANIA.
  12. W zakrystii mężczyźni mogą się zapisać na dyżur straży przy GROBIE BOŻYM w Wielką Sobotę.
  13. Pomagali: Z. Lubryczyńska, K. Malicka, T. Wawro, E. Firewicz, J. Tokarski, I. Wawro, D. Pastuszak, Z. Piasko, G. Stolarska, U. Górska, A. Poruszek, E. Kawecka, i A. Malinowska, Wspólnota Przymierza - Św. Rodzina oraz Lidia, Iryna, Wiktoria, Nikita, Daniel i Arten.
  14. Dom Rekolekcyjny: Szkoła Animatora (1-3.04), SPMW (8-10.04), Kurs Przedmałżeński (22-24.04) i Kurs – Gdybyśmy zaczynali od nowa (29.04-1.05).
  15. Osoby z dokumentem z Parafii będą zbierać na Kwiaty do GROBU BOŻEGO.
  16. Dziś nasza CARITAS rozprowadza ostatnie świece Caritas wg starych zasad.
  17. Dziś TACA INWESTYCYJNA: na ogrzewanie kościoła oraz rachunki i remonty.

KIOSK: TYGODNIKI, „Miłujcie się”, „OREMUS”- na IV, nowy -„Mały Gość Niedzielny”, Dzienniczek św. Faustyny, Karty świąteczne i pamiątki komunijne, oraz książka ks. Fr. Blachnickiego ”Sympatycy czy chrześcijanie” oraz „ Gdybyśmy zaczynali od nowa”.

Zespół Pomocy Ukrainie (ZPU) przy naszej Parafii.
- Dziękujemy za dar 5 tys.- konto Caritas naszej Parafii - z dopiskiem „Ukraina”.

- Wydana żywność (42 osoby – 17 dorosłych i 25 dzieci)
- Dziękuję: J. Dmochowskiej, A. i A. Kusoskim, A. Olszak, Z. Piasko, E. Brinken, A. Kwiecińskiej, B. Meissner i Harcerzom.
- praca- udało się znaleźć dla kilku osób, czekamy na oferty pracy dorywczej w celu pomocy uchodźcom – telefon na stronie parafii - w zakładce ZPU.

Dziękuję osobom, które podjęły DUCHOWĄ ADOPCJĘ Dziecka poczętego (114).