V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 29.03.2020

Trwa ROK MISJI ŚWIĘTYCH (raz na 10 lat). To szczególne MISJE, prowadzone przez samego Boga. Bądźmy czujni!!!

Od wtorku działa internetowa transmisja Mszy św.  pod linkiem - bit.ly/swHubertZG

Dziś z racji zarządzenia, zapraszając do uczestnictwa w TRANSMISJI wracamy do normalnego rytmu sprawowanych Mszy św. tzn.: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00 (oraz wyjątkowo – wieczorna sobotnia o 18.00).

KOMUNIA ŚW. – osobom z ponad-kompletu (powyżej 5 + kapłan + asysta) – będzie udzielana na początku każdej Mszy św. oraz bezpośrednio po Mszy św. oraz o pełnych godzinach (także 14.00, 15.00 i 16.00).

ADORACJA codziennie do g.9.00 i od 17.00-18.00 (wtorek - do 20.00; piątek -cały dzień).

SPOWIEDŹcodziennie od g. 17.00 -18.00.

Za tydzień zaczynamy WIELKI TYDZIEŃ – jakże wyjątkowy. W  kościele będą tylko przedstawiciele naszej Parafii (z mocy zarządzenia), ale Liturgia będzie nadal uroczysta,  bo Głównym LITURGIEM jest sam Jezus Chrystus. Niech ubóstwo formy tym bardziej pozwoli nam odkrywać samego SPRAWCĘ naszego zbawienia.
Śledźmy całą liturgię w transmisji z pobożnością i skupieniem (z Oremusem lub wydrukowanymi tekstami biblijnymi).

Za tydzień – NIEDZIELA PALMOWA (zróbmy sami palmy do naszych domów i poświęćmy je gdy kapłan będzie święcił palmy w kościele).
Pod chórem są poświęcone MEDALIKI poświęcone w Niepokalanowie do zabrania do domów dla ochrony i współpracy z Maryją.

1. Dziś o 17.00 Gorzkie Żale. Łączmy się w rozważaniu męki Jezusa.
  2. Dziękuję 60 osobom, które podjęły Duchową Adopcję w Uroczystość Zwiastowania. Osoby, które w domu podjęły proszę o wpisanie się do Księgi Duchowej Adopcji.
  3. W piątek DROGA KRZYŻOWA (transmitowana z kościoła) o 18.30. Dla dzieci - odwołana.
  4. Jutro Nabożeństwo przy Relikwiach Krwi św. Jana Pawła II o g. 18.30.
  5. W czwartek 15 rocznica odejścia św. Jana Pawła II.
  6. W tym tygodniu wypada: I. Czwartek (o 17.00 Adoracja o powołania); I. Piątek (Spowiedź - przez cały tydzień od g. 17.00; Chorych odwiedzamy na zaproszenie) i I. Sobota miesiąca (o 17.00 - Nabożeństwo Fatimskie z Różańcem i Mszą św. za Żywy Różaniec i Ojczyznę).
  7. Na KWIATY do GROBU BOŻEGO można złożyć dar do puszek przy wyjściach.
  8. Chcielibyśmy choćby symbolicznie jakieś dary ufundować samotnym i biednym na Święta. Możliwością są tylko wpłaty na konto CARITASU.
  9. Za tydzień powinna być Taca Inwestycyjna. Zasada jest podobna. Dziękuję.
  10. Otaczajmy się wielką życzliwością, jak i my jesteśmy otaczani.

- K-ł jest ozonowany (później podziękuję wielu ludziom dobrej woli za pomoc).
- MYŚLMY–CO BÓG CHCE NAM POWIEDZIEĆ w TAKIM Wielkim Poście.

Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/