XV Niedz. Zwykła - 10.07.2016

Nie przeoczmy Jubileuszowej szansy, pogłębienia daru CHRZTU.

1.      W WAKACJE:

- KANCELARIA - PONIEDZIAŁEK i CZWARTEK po Mszy św. wieczornej.

- SPOWIEDŹ w tygodniu - 10 min. przed Mszą świętą.

- Msze święte w niedziele normalnie; nie ma NIESZPORÓW niedzielnych.

- piątkowe ADORACJE - od godz. 15.00 (od KORONKI do Miłosierdzia).

2.      Jutro święto św. Benedykta, w sobotę wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel (szkaplerze).

3.      W czwartek IMIENINY ks. Kamila. Msza wieczorna w Jego intencji.

4.      16-17 bm. w Warszawie będą relikwie współpatrona  ŚDM - bł. P. Jerzego Frassatti.

5.      SWIATOWE DNI MŁODZIEŻY(ŚDM)- ostatnie przygotowania:

- Bardzo dziękujemy grupie ponad 50 osobowej za gotowość pomocy tydzień temu,

- Informuję, że gościć będziemy grupę 107 osób (8 księży i 2 siostry i 1 kleryk) przede wszystkim z Estonii oraz międzynarodową grupę ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Omanu, głownie narodowości: Filipińskiej i Indyjskiej, a także pojedyncze osoby z Kenii, Ugandy, Pakistanu, Portugalii, Erytrei, Syrii, Ameryki i Ekwadoru.

- Dziś o 19.00 spotkanie z dorosłymi Wolontariuszami,

- Za tydzień o godz. 19.00 spotkanie z rodzinami zapraszającymi Gości,

- Kieruje prośbę do SŁUŻB MEDYCZNYCH (lekarzy, pielęgniarek, ratowników, stomatologów) o podanie telefonów - o ile będziecie w tym czasie i gotowi jesteście pomóc gdy zajdzie potrzeba. Potrzebujemy także rozbudowanych kilku apteczek farmaceutycznych. Prosimy farmaceutów także- o ile mogą - o leki żołądkowe, alergiczne, oparzeniowe, na przeziębienie, plastry, opatrunkowe, i środki przeciwbólowe.

- Za tydzień poprosimy jeszcze raz o wsparcie finansowe po Mszy świętej (są potrzeby).

- Przy wyjściu każdy otrzyma plan wydarzeń i zaproszenie do uczestnictwa w nich.

- Nasi wolontariusze rozdają za darmo gazetę ewangelizacyjną - Dobra Nowina.

- Za 2 tygodnie, tj. 24 lipca odwołana Msza św. o 12.30 !!!!!!!

KIOSK: TYGODNIKI:Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy, wakacyjny- "Mały Gość Niedzielny", "Oremus" - na sierpień, "Miłujcie się", "Różaniec", "Mój Anioł" i "Tak rodzinie" oraz "Pół godz. przed Najśw. Sakramentem".

ZAPOWIEDZI:

I. Piotr Marcin GUT - kaw. z par. tut. i Justyna Dorota SÓWIŃSKA - panna z W-wy

Przypomnienie o strojach godnych miejsca świętego (nie mylić ze sportowymi i plażowymi).