XVIII Niedz. Zwykła - 31.07.2016

Nie przeoczmy Jubileuszowej szansy, pogłębienia daru CHRZTU.

ŚWIATOWE   DNI   MŁODZIEŻY  (ŚDM) :

To było absolutnie wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju przeżycie - dla b. wielu. Jeszcze raz z serca dziękuję absolutnie wyjątkowym Wolontariuszom (i młodym i dorosłym) oraz wszystkim tak gorąco i serdecznie zaangażowanym w przeżywanie ŚDM w naszej Parafii z uroczymi Gośćmi.

Prosimy o modlitwę,by budowany przez ŚDM Kościół serc w naszej Parafii, jeszcze bardziej wydawał owoce - planujemy już po wakacjach spotkanie 11.09 dla podziękowania i kontynuacji tych wyjątkowych dni.

Mamy także fantastyczne Rodziny pełne gościnności, super kuchnię polową i wyśmienitych Organizatorów. Wszystko było perfekcyjne. Warto się pochwalić.

Przy wyjściu(po lewej) jest podziękowanie Młodych Gości, a po prawej mini streszczenie - namiastka wydarzenia - zdjęcia z czasu Spotkań(są filmiki na stronie).

Za tydzień na Sumie Msza o błog. Boże dla Wolontariuszy i Rodzin -dziękczynna.

1.      Jutro 1 sierpnia - 72 r. Powstania. Prosimy zawalczących w Powstaniu. Wieczorem przejdziemy pod pomnik powstańczy przed kościołem.

2.      Przypominamy, że sierpień jest miesiącem abstynencji. Na ołtarzu Matki Bożej leży Księga Abstynencji. Zachęcamy do wpisania się.

3.      Sierpień to czas pielgrzymek. Zachęcamy, szczególnie z racji 1050 r. Chrztu Polski, do tego duchowego kroku.

4.      W tym tygodniu przypada: I. CZWARTEK,  I. PIĄTEK (spowiedź rano przed Mszą św. i od godz. 17.00)  i I. SOBOTA mies.( zapraszamy na godz. 17.00, potem Różaniec i Msza św.)

5.      W czwartek wsp. św. Jana Marii Vianneya, a w sobotę św. Przemienienia Pańskiego (Mszę św. o 9.00 i 18.00).

6.      Dziś nasz Caritas będzie kwestował na pomoc wakacyjną dla naszych 8 rodzin wielodzietnych  i 2 młodym osobom niepełnosprawnym.

7.      Za tydzień TACA INWESTYCYJNA: zakończony remont generalny kompleksu toalet na parterze, odnowione 2 korytarze w Domu Parafialnym, trwają prace na Cmentarzu.

8.      Dziś Poświęcenie pojazdów po Mszach św.(ofiary - pomoc misjonarzom polskim).

9.      W WAKACJE:

-KANCELARIA - PONIEDZIAŁEK i CZWARTEK po Mszy św. wieczornej.

- SPOWIEDŹ w tygodniu -10 min. przed Mszą świętą.

- Msze święte w niedziele normalnie; nie ma NIESZPORÓW niedzielnych.

- piątkowe ADORACJE - od godz. 15.00 (od KORONKI do Miłosierdzia).

KIOSK:

TYGODNIKI:Gość Niedzielny, Idziemy, Niedziela, "Oremus" - na wrzesień, "Miłujcie się", Adhortacia -"Amoris Letitia" i filmy, orazkubek ŚDM.

ZAPOWIEDZI: I. Piotr Tomasz RAKOWSKI - kaw. z Zalesia Górnego i Marlena OPARA - panna z Glinojecka