XVIII NIEDZ. ZWYKŁA - 4. 08. 2019

W WAKACJE:  - Msze święte w niedziele normalnie .

KANCELARIA czynna w PONIEDZIAŁEK i CZWARTEK po Mszy św. wieczornej.

SPOWIEDŹ w tygodniu -10 min. przed Mszą świętą.

ADORACJA w piątki od KORONKI do Miłosierdzia Bożego.

1. We wtorek 6.08 - Święto Przemienienia Pańskiego, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 9.00 i 18.00.

2. Katecheza CHRZCIELNAdziś o godzinie 10.10 (planowane CHRZTY - sierpień i później)

3. Dzisiaj o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

4. 15 Sierpnia zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Zalesia Górnego do Pieczysk, wyjście spod  kościoła o godzinie 7.00 – zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

5. Na ołtarzu Matki Bożej jest KSIĘGA ABSTYNENCJI. Zachęcamy do wpisania się.

6. W każdą środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy.

7. W piątek o godz. 17.20 wypominki, a o 18.00 Msza Św. wspominkowa.

8. WSPOMNIENIA:dziś - św. Jana Marii Vianneya- patrona proboszczów, modlimy się za naszego Ks. Proboszcza, jutro- rocznica Poświęcenia Rzymskiej Bazyliki NMP, wtorekŚwięto Przemienienia Pańskiego, czwartek - św.  Dominika, piątek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Dziewicy i Męczennicy- patronki Europy, sobota Święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika.

9. Dziś:TACA INWESTYCYJNA: wymiana starych kaloryferów (16) w dolnej sali duszpasterskiej oraz na parterze na nowe, konieczne naprawy i malowania w związku z tym, w zakrystii nowy gres, przygotowany taras pod płytki przy bocznych drzwiach kościoła

10. Rozbudowa ORGANÓW.  Postęp prac: przybyła kolejna wiatrownica, kolejne piszczałki drewniane zostały naprawione. Już wszystkie elementy zostały pozłocone. Dorobiony element za organami, aby głos kierowany był na kościół.

KIOSK:

TYGODNIKI:Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, "Oremus"- na sierpień,nowe - "Miłujcie się". Polecam: nowe książki.

ZAPOWIEDZI:

I. MACIEJ SADOWSKI -kaw. z par. Św. Rafała i Alberta w Warszawie i JOANNA TUKA, panna z par. św. Jozafata w Warszawie.

II. Paweł NOWICKI - kaw. z Piaseczna i Maria Antonina CYBULSKA - panna z par. tut.

STRÓJ GODNY - niekoniecznie wygodny (niezależnie gdzie jesteśmy).

/proboszcz