XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 03.10.2021

Żyjmy ODDANIEM całego życia MARYI !!!

Transmitujemy tylko Mszę św. o godz. 9.00 (w tygodniu - środy i dni ważne) (bit.ly/swHubertZG)

1. Dziś NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE o 17.30. W tygodniu o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy we wtorek i piątek o godz. 16.00. Będą pomoce.
  2. Dziś witamy Błogosławionych z Opus Dei: Alvaro del Portillo i Guadalupe Ortiz de Landázuri.
  3. Dziś Katecheza CHRZCIELNA (CHRZTY dzieci w tym i następnym miesiącu).
  4. Dziś spotkanie z Rodzicami kandydatów do Bierzmowania po wieczornej Mszy św.
  5. Dziś Grupa Zostaw Ślad ma spotkanie nt. – „O podejmowaniu decyzji”.
  6. W tym tygodniu wypada I. CZWARTEK miesiąca (ADORACJA o powołania od g. 17.00).
  7. W piątek WYPOMINKI o 17.20, a potem Msza św. za polecanych w nich zmarłych.
  8. Za tydzień kolejne SPOTKANIE KOMUNIJNE o 10.05.
  9. Za tydzień kolejny Dzień PAPIESKI – „Nie lękajcie się”. To zarazem dzień wdzięczności i dumy za łaski Boże. Za tydzień Będą zbierane ofiary na tzw. Żywy pomnik Jana Pawła II.
  10. Zapraszamy za tydzień na wyjątkowy Wieczór Poetycki z ok. 200-lecia urodzin C. K. Norwida w Dzień Papieski 10 X. Wieczór uświetni P. Małgorzata Królikowska (poezja) i Ks. dr Andrzej Tańcula (organy).
  11. Jak zwykle Młodzież z Zostaw Ślad będzie rozprowadzać KREMÓWKI (ofiary na ich działalność).
  12. Zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI. Wiele książek z przemówieniami Jana Pawła II.
  13. Bardzo dziękuję: M. Kowalskiej, M. Woźniak, K. Gągała, J. Dmochowska, D. Pastuszak, K. Pelczar, M. Korzeńska i Ewa Brinken.
  14. Niepokoi słabość i czasem zgoda rodziców tzw. chrześcijańskich przy ustępowaniu w decyzji opuszczania lekcji religii. (Moda środowisk laickich i ich mediów (dużo krzyczących o demokracji, ale demokracji nie szanujących) wpływa na takie decyzje. Będzie to miało skutki w późniejszym życiu. Objawia zarazem zawinioną niemoc i kruchość wiary samych rodziców tylko z nazwy chrześcijańskich.
  15. Zapraszamy maturzystów na pielgrzymkę na Jasną Górę 4.10 br. Zapisy w kościele.
  16. WSPOMNIENIA: jutro – św. Franciszek z Asyżu, wtorekśw. Faustyna, środa – św. Brunona, czwartek NMPanny Różańcowej, sobota – św. Wincentego Kadłubka.
  17. Dom Rekolekcyjny: Kurs Tobiasz i Sara (8-10.10) i Gdybyśmy zaczynali od nowa (22-24.10).
  18. TACA INWESTYCYJNA: nowy konfesjonał, zamknięty kolejny remont toalet w Domu Rekolekcyjnym oraz wykonany cokół pod rzeźbę (dziękuję za wpłaty także na konto).
  19. Siostry Katarzynki z Braniewa serdecznie dziękują za budujące spotkanie i dar materialny na ich potrzeby w Kościele.

KIOSK: TYGODNIKI, OREMUS, Miłujcie się i nowe książki o O. Kolbe i obrazy. Polecam kalendarze – estetyczne i z przesłaniem.

Informuję, że nowym pracownikiem naszej Parafii został P. Marcin Amerlik.