II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - 03.01.2021

Msze św. niedzielne: sobota -18.00 i 19.00niedziela: 9.00, 11.00, 12.30, 16.00, 17.00, 18.00.
Transmisja Mszy św. -
bit.ly/swHubertZG - g. 9.00, 11.00, 12.30, 18.00 i w tygodniu o 18.00.

1. Ten rok ma hasło – „DUC IN ALTUM” („wypłyń na głębię). Pogłębiajmy wiarę i życie. Trwajmy zwłaszcza w Nowym Roku w pogłębionych postanowieniach.
  2. W środę, 6 stycznia Uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (Trzech Króli), czcić będziemy dar epifanii tj. objawienia Boga żywego. Msze św. wg porządku niedzielnego (tylko w środę).
  3. Tego dnia nasza OAZA zaprasza na g. 15.00 na wspólne kolędowanie przy żłóbku.
  4. Za tydzień Święto CHRZTU PAŃSKIEGO, formalnie kończące okres Bożego Narodzenia.
  5. W tym tygodniu wypada: I. CZWARTEK (Adoracja od 17.00 i rekolekcje ODDANIE 33).
  6. W piątek WYPOMINKI – o 17.20, a potem Msza św. za polecanych w nich zmarłych.
  7. Jutro o 19.30 Spotkanie Odpowiedzialnych Grup Młodzieżowych.
  8. Dziękuję pomagającym przed Świętami: P. i D. Kwiecińscy, K. i K. Olszak, Z. Kłoda, U. Pisarek, Z. Chmielewska, N. Jurkiewicz, W. i E. Postek, M. Makowska, A. Kusoska, K. Frączyk, P. Lechowicz, M. Wojciechowski, T. Skurczyński, M. Amerlik, R. Chmielewski, J. Tokarski, A. i P. Fryszczyn, M. i Z. Chmielewskie, A. Olszak, M. i M. Kowalskie. Szczególnie dziękuję: P. Ag. Poruszek, G. Lewandowskiemu, P. i J. Chromiec, M. i T. Chomicz, G. Stolarskiej, E. Urwalskiej, K. i D. Malickim, P. i L. Gwardys, G. Kusoskiemu, Z. Szot, rodzinom Kierepko i Gołębiewskim (choinki), M. Amerlik i R. Chmielewskiemu. Bardzo dziękuję Siergiejowi (szopka), Chórowi, Służbom liturgicznym i grupom.
  9. KANCELARIA w czasie kolędy czynna we wtorek i piątek po Mszy św. wieczornej.
  10. Dziś TACA INWESTYCYJNA: na ogrzewanie naszego Kościoła.

KIOSK: TYGODNIKI, Oremus”, książki o Prymasie Tysiąclecia, obrazy i kalendarze różne. Polecam na prezent książkę o uczuciach.

- Nie ustawajmy w MODLITWIE BŁAGALNEJ o oddalenie zarazy i siły dla medyków!!
    - Nasz Biskup udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. (dyspensa to nie zakaz, ani alibi– a są Msze św., w których nie jest wykorzystany limit).

KOLĘDA - W TYM ROKU – jest generalnie odwołana (jest tylko na zaproszenia):
- bez żadnej presji i tylko bez jakiejkolwiek infekcji (oczywiście z zachowaniem przepisów bezpieczeństwa).
ZALECAMY bardzo wielką ostrożność i lepiej zrezygnować, gdy jest cień obawy i lęku niż zmuszać się !!!

Kolejność będzie następująca:
1. - od jutra do soboty – USTANÓW i za TORAMI
.
2. - od następnego poniedziałku (11.01) - ZALESIE Centrum (od strony kościoła do Pionierów i za  Pionierów)
3. - i potem (od 18.01.21) – DOMANKA

PRZY WYJŚCIU – jest do wzór i propozycja OBRZĘDU BŁOGOSŁAWIEŃSTWA i MODLITWY RODZINNEJ w DOMU (dla tych rodzin, które nie będą przyjmować kapłana).
Bardzo zachęcamy, aby KAŻDA RODZINA taką czy podobną uroczystość odprawiła w swoim domu. Wybierzcie najlepszą chwilę, przygotujcie stół nakryty obrusem z krzyżem, świecami, Biblią, wodą święconą. I poświęćcie na koniec swój dom. Może najlepszym dniem będzie TRZECH KRÓLI, bo można wtedy zakończyć obrzędem oznaczenia DZRZWI DOMU Symbolami wiary. Tym bardziej w tym roku, to jest ważne !!!