ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 10.01.2021

Msze św. niedzielne: sobota -18.00; niedziela: 9.00, 11.00, 12.30, 16.00, 17.00, 18.00.
Transmisja Mszy św. - bit.ly/swHubertZG
 - g. 9.00, 11.00, 12.30,18.00 i w tygodniu o 18.00.

1. Ten rok ma hasło –„DUC IN ALTUM” (wypłyń na głębię). Pogłębiajmy swój CHRZEST.
  2. Dziś Święto CHRZTU PAŃSKIEGO. Formalnie kończymy okres Bożego Narodzenia. Kolędami modlić się będziemy jednak do 2 lutego.
  3. W czwartek o 19.00 spotkanie  Mężczyzn św. Józefa (MsJ) na temat męskiej seksualności. Mężczyźni zapraszają na to spotkanie mężczyzn.
  4. Za tydzień spotkanie Grupy Młodzieżowej „Zostaw Ślad” w kościele po Mszy wieczornej.
  5. Dziękuję Oazie za kolędowanie w Trzech Króli w kościele przy żłóbku (WYSTAWA).
  6. Dziękuję innej grupie osób: L. Waligóra, J. Solecki, B. Dąbrowski, A. Fryszczyn, odpowiedzialni i animatorzy, A. i M. Klein, animatorzy grupek, Ag. i D. Chmielewscy, K. i K. Walasek, M. Wojciechowski, R. Chmielewski, A. Bulska i muzykujący scholi, P. Czublun i schola, E. Maliszewska i panie z Kiosku, B. Markowska i Panie z Biblioteki, G. Kusoski, Z. Piasko, J. Dmochowska, Z. Kłoda, K. Walasek, D. Pastuszak, D. Kroc i B. Meissner, M. Grochowski, K. i K. Milanowscy z animatorami, Z. Kłoda i A. Kusoska z animatorami, U. Śmierzyńska i B. Suska, A. Napieralska, Wspólnota Święta Rodzina – za wielki wkład pracy w Domu Rekolekcyjnym, Ekipa Kursów Przedmałżeńskich oraz Ekipa Szkoły Animatora.
  7. KANCELARIA w czasie kolędy czynna we wtorek i piątek po Mszy św. wieczornej.
  8. Informuję ze kolejna grupa 4 mężczyzn rozpocznie 23 bm. Kurs SZAFARZY.
  9. Informuję o ważnej zmianie na stronie parafialnej. Zmienione zostało przeznaczenie KONTA dotychczas służącego na rozbudowę organów na MODERNIZACJA OGRZEWANIA.
  10. Nie wszyscy wiedzą, że Dzieciatko Jezus jest z drewna oliwkowego z Ziemi Świętej oraz poświęcone było w Grocie Narodzin w Betlejem.

KIOSK: TYGODNIKI, Oremus”, książki o Prymasie Tysiąclecia i św. A. Klarecie, obrazy i kalendarze różne. Polecam na prezent książkę o „Świat naszych uczuć”.

- Nie ustawajmy w modlitwie błagalnej o oddalenie zarazy i siły dla służb medycznych!!
    - Nasz Biskup udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. (dyspensa to nie zakaz, ani alibi– a są Msze św., w których nie jest wykorzystany limit).

ZAPOWIEDZI: II. Marek BURZA-kaw. z par. tut. i Anna Maria SAWICKA panna z Płońska.

KOLĘDA – w tym roku – jest generalnie odwołana (ale jest tylko na zaproszenia):
- bez żadnej presji i tylko bez jakiejkolwiek infekcji (oczywiście z zachowaniem przepisów bezpieczeństwa).
Kolejność następująca:
1. - od jutra do soboty - ZALESIE Centrum (od str. k-ła do Pionierów i za  Pionierów)
2. - i potem (od 18.01.21) – DOMANKA

PRZY WYJŚCIU – jest wzór Obrzędu BŁOGOSŁAWIEŃSTWA i MODLITWY RODZINNEJ w swoim DOMU (dla tych, którzy nie będą przyjmować kapłana).
Woda święcona jest w zakrystii do wzięcia, lub ministranci rozdają w buteleczkach (ofiary na ich potrzeby)

OCZYWIŚCIE Z SERCA DZIĘKUJEMY TYM RODZINOM, KTÓRE NAS OCZEKIWAŁY, ZAPROSIŁY i PRZYJĘŁY.