III NIEDZIELA ADWENTU - 16.12.2018

ZACZĘLIŚMY ROK ŚW. HUBERTA. Uczmy się od Niego Bożego życia.

Dziękuję tak licznej grupie za gorliwy udział w naszych Rekolekcjach Adwentowych. (Nieobecni niech postawią sobie pytanie - dlaczego nie znalazłeś/aś czasu.??? Nagrania są na stronie parafii, choć jakość dość słaba).

1. Dziś przyjmujemy w relikwiach św. Alojzego GONZAGĘ, Patrona młodzieży.
  2. Zmobilizujmy się na RORATY(ostatni tydzień) !!!
  3. Dziś spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz kolejne spotkanie z ich Rodzicami po wieczornej Mszy świętej.
  4. Dziś o 10.10 KATECHEZA CHRZCIELNA dla planujących CHRZEST w I Dzień Świąt. Obowiązkowa jest wizyta w kancelarii.
  5. Jutro o 19.30 spotkanie RADY PARAFIALNEJ. Proszę o modlitwę o łaskę mądrości.
  6. W czwartek Msza św. z MODLITWĄ o UZDROWIENIE, za przyczyną naszego Patrona św. HUBERTA o godz. 18.00.
  7. SPOWIEDŹ - ostatniej szansy w najbliższy piątek od 16.30 do 18.30. Potem może być problem, bo zostaje tylko niedziela.
  8. W sobotę na Roraty Harcerze przywiozą Betlejemskie Światło Pokoju.
  9. NABOŻEŃSTWO do św. RITY - Patronki Spraw Beznadziejnych - w sobotę po wieczornej Mszy św.
  10. Za tydzień ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny.
  11. Przedstawiam nowego lektora - Dominika Telakowca.
  12. Poradnia Rodzinna organizuje Kurs Naturalnego Planowania Rodziny. Pierwsze spotkanie przesunęliśmy na 20 stycznia od godz. 17.00 w Domu Parafialnym.
  13. Mężczyźni św. Józefa (MsJ) zapraszają na Bal Sylwestrowy dla rodzin z dziećmi. Dziś kończą zapisy.
  14. Poświęcone OPŁATKI nasze Siostry Sercanki rozprowadzają pod chórem.
  15. Do puszek przy wyjściu można składać swoją ofiarę na kwiaty do SZOPKI .
  16. Pod chórem (i w Top Markecie) jest kosz na dary dla potrzebujących. Z serca dziękuję.
  17. Nasza CARITAS przygotowała i rozwiozła 30 paczek (grupa - "Zostaw ślad" wzbogaciła zrobionymi kartkami z życzeniami a dzieci z naszej SZ.P. własnoręcznie zrobionymi bombkami).
  18. Dojechały jeszcze - Świece Caritas - cena 5 + (małe) i 10 + (większe).
  19. PROŚBA O POMOC: środa po Mszy św. wieczornej wciągnięcie jodeł do kościoła, czwartek od 9.00 pomoc w ustawieniu ich w k-le, piątek (do Koronki) i sobota ubieranie i inne prace.
  20. Podziękowania: P. Zbigniew i Rafał Szot i P. Ryszard oraz Urszula Żylicz, Paweł i Monika Żylicz (ofiarowali fisharmonię), Marian Piotrowski.
  21. KOLĘDĘ zaczniemy 2 stycznia. Tym razem od mieszkańców - "za torami".

KIOSK:   TYGODNIKI: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy, OREMUS na styczeń, nowe-"Miłujcie się".  Polecam : "Modlitwy za Ojczyznę", nowe albumy, kalendarze.