WPROWADZENIE - 09.12.2018

Co to znaczy nawrócić się? Nawrócić się to znaczy nie tylko odwrócić się od złego, paskudnego świata, by schować się przy Panu Bogu. Nawrócić się to zwrócić się do Boga po to, aby z Nim i poprzez Niego odnaleźć cały świat.

Nawrócić się to spojrzeć poprzez Chrystusa na własne przyjaźnie i ziemskie miłości. Poprzez Pana Boga, wiarę, Chrystusa i Ewangelię popatrzeć na całe życie i samego siebie, na wszystko, co mnie drażni, męczy, denerwuje i wydaje się złem.

Popatrzeć na człowieka wrogiego sobie jak na tego, którego mam nawrócić, zmienić, przekształcić.

Popatrzeć na siebie jak na kamień do obróbki, który Bóg wziął w ręce i łamie go, szlifuje, choć nieraz wyślizguje się z Bożych dłoni, toczy się ulicą, rynsztokiem, wpada w błoto, ale Bóg znów bierze go w swoje ręce, znów łamie i dalej szlifuje.

ks. Jan Twardowski