III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 01.05.2022

1. Niech Zmartwychwstały pokona agresorów i zasieje pokój w miejsce wojny.
  2. Dziś o 10.05 KATECHEZA CHRZCIELNA dla planujących CHRZTY w maju i czerwcu.
  3. Maj to MIESIĄC MARYI. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE o godz. 18.00 (niedz.-17.30). Będziemy poznawać na nich Bł. Matkę Różę Czacką (w czerwcu przybędzie do naszej parafii).
  4. We wtorek - 3 MAJA - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. - 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. To święto kościelne i państwowe -czcimy ustanowienie Konstytucji 3 Maja.
  5. Pamiętajmy o wywieszeniu FLAG narodowych (2.05 - święto FLAGI).
  6. W tym tygodniu wypada: I. CZWARTEK (od godz. 17.00 - Adoracja i Msza św. o powołania. Zaczniemy Mszę św. Litanią do Krwi Chrystusa, a Komunia święta będzie pod dwoma postaciami); I. PIĄTEK (Spowiedź rano oraz od godz. 15.30. O 16.00 dodatkowa Msza św. wynagradzająca. Odwiedzamy Chorych z Komunią św. wielkanocną) i I. SOBOTA miesiąca (Nabożeństwo Fatimskie o g. 17.00 z Różańcem i Msza św. za Żywy Różaniec i Ojczyznę).
  7. W piątek sprawujemy DROGĘ ŚWIATŁA - rozważanie tajemnic Zmartwychwstania (po wieczornej Mszy św.).
  8. Za tydzień ostatnie SPOTKANIE KOMUNIJNE Rodziców i dzieci o godz. 10.05.
  9. Za tydzień Grupa Zostaw Ślad zaprasza na swoje spotkanie (po Mszy św. wieczornej) oraz będzie rozdawać darmową gazetę Ewangelizacyjną „Dobre Nowiny”.
  10. Za 2 tygodnie - 15 maja przyjmiemy w Relikwiach Wielkiego Prymasa Tysiąclecia - Bł. Kard. Stefana WYSZYŃSKIEGO. Wprowadzenia dokona Bp diecezji Kamieńca Podolskiego Bp. Radosław Zmitrowicz, który opowie także o obecnym życiu na Ukrainie i będzie kwestował na pomoc dla tamtych wiernych i dzieł Kościoła.
  11. WSPOMNIENIA: jutro – św. Atanazego, środę – św. Floriana, czwartek - św. Stanisława Kazimierczyka, piątek – święto św. Ap. – Filipa i Jakuba, za tydzień – ur. św. Stanisława Bpa.
  12. Dziękuję: J. Oniśk, I. Wawro, G. Stolarskiej, E.i Z. Brinken, A. Olszak, A. Oniśk, J. Kultys, Ag. Poruszek, E. Kawęckiej.
  13. Dom Rekolekcyjny: od piątku - Weekend z Duchem Świętym (13-15.05), Kurs o szczęściu małżeńskim (20-22.05). Foldery w kiosku.
  14. Dziś TACA INWESTYCYJNA: zamknięty remont kolejnego pomieszczenia, opłata rachunków (zwłaszcza ponad 7 tys za gaz).
  15. Za tydzień z woli naszego Biskupa TACA na SEMINARIUM Warszawskie.

KIOSK: TYGODNIKI, nowe -„ Miłujcie się”, „OREMUS”- na V, nowy - „Mały Gość Niedzielny”, książki: Sympatycy czy chrześcijanie, O Naśladowaniu Jezusa Chrystusa, ABC Chrześcijaństwa i Gdybyśmy zaczynali od nowa.

Zespół Pomocy Ukrainie (ZPU) przy naszej Parafii.
- Dziękuję: Ewie Brinken.

OGŁOSZENIE PANI SOŁTYS – Majówka 7 maja 12.00-17.00 (Jedzonko, Stargany, Biblioteka, Rozrywka) – ul. Białej Brzozy 3