III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 20.03.2022

Transmitujemy Msze św. o g. 9.00 i 11.00 (w tygodniu - środy i dni ważne)   (bit.ly/swHubertZG).

1. Trwa straszna Wojna !!! Błagajmy wciąż o pokój !!!.
  2. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 7.15, 9.00 i 18.00. O g. 17.00 włączmy się w zawierzenie przez Ojca Świętego Rosji. To część obietnic fatimskich (list). Jest to Dzień świętości Życia.
  3. Z racji Uroczystości św. Józefa – dziś ok. 12.00 przedstawienie dzieci o św. Józefie. Zapraszamy.
  4. Dziękuję Mężczyznom św. Józefa (MsJ) za prowadzoną Nowennę do św. Józefa.
  5. Dziś III-ie Gorzkie Żale o 17.00. W piątek ok g. 18.45 kolejna Droga Krzyżowa ULICAMI ZALESIA. Poprowadzą młodzi z Zostaw Ślad. Dziękujemy Odnowie w Duchu Świętym.
  6. Na ołtarzu Matki Bożej leży - Księga abstynencjina czas Wielkiego Postu.
  7. We wtorek wieczór - NABOŻEŃSTWO DO ŚW. RITYPatronki Spraw Beznadziejnych (róże i intencje).
  8. Od wtorku - trwają 5.tygodniowe - Rekolekcje -„ABC Chrześcijaństwa”. (Są goście M. Zieliński, J. Świderek, Karol Koprukowiak i Ania i Marcin Dubaj oraz P. Stelmach i Z. Nowosielski) Nie ma możliwości dołączania w trakcie trwania. Dziękuję przybyłym (a szczególnie młodzieży).
  9. W środę spotkanie SYNODALNE po Mszy św. wieczornej o 18.00.
  10. W czwartek odprawa OAZY o 19.40, oraz w sobotę OAZA przeżywa Wielkopostny Dzień Skupienia. Początek w kościele o g. 15.00.
  11. W sobotę o g.16.00 kolejne spotkanie dla małżeństw – „ Jak zarządzać pieniędzmi w Boży sposób?” Prowadzą – E. i M. Wrotek – chrześcijańscy doradcy finansowi. Jest opieka dla dzieci. Zapraszamy nawet połówki czy osoby solo.
  12. Za tydzień czas na DUCHOWĄ ADOPCJĘ Dziecka poczętego, a zagrożonego w istnieniu.
  13. Za tydzień – o g. 19.00 ADORACJA KRZYŻA prowadzona przez młodzież. Bardzo zapraszamy. Oraz wręczenie dyplomów Szkolnym Różom Różańcowym (180 osób), a także Święto Szczepu ZHR.
  14. Za tydzień z racji ostatniej Niedzieli miesiąca – omadlamy naszą Ojczyznę.
  15. Dziś o 10.10 Spotkanie Grupy TOTUS TUUS.
  16. Dziś po wieczornej Mszy św. – Spotkanie Młodzieżowej Grupy Zostaw Ślad nt. relacji męsko-damskich.
  17. WSPOMNIENIA: wtorek – św. Rita, w środę – św. Rafka.
  18. Pomagali: E. Firewicz, G. Niemiec, J. Tokarski, I. Wawro, E. Zygmunt, E. Klimek, K. Dziurdziak, Al. Dylewska, rodz. Brinken i Andziak, A. Korneluk, L. Mieloch, P. Fryszczyn, G. Stolarskiej.
  19. Dom Rekolekcyjny: Kurs Przedmałżeński (18-12.03), SPMW (25-27.03), Szkoła Animatora (1-3.04).
  20. Za tydzień nasza CARITAS będzie kwestować na paczki świąteczne dla naszych parafian najuboższych oraz będzie rozprowadzać świece Caritas wg starych zasad..

KIOSK: TYGODNIKI, „Miłujcie się”, „OREMUS”- na kwiecień. Książka ks. R. Skrzypczyka, Dzienniczek św. Faustyny, Karty świąteczne i pamiątki komunijne.

Zespół Pomocy Ukrainie (ZPU) przy naszej Parafii.
- Dziś po Mszach świętych zbiórka materialna na pomoc Uciekinierom (Można także wpłacać na konto Caritas naszej Parafii (także z za granicy).
- Zbiórka darów higieniczno – żywnościowych od jutra – do środy 8-9.00 lub 17-18.00.
- Rada Rodziców zachęca do zbiórki makulatury do kontenera.
- Nadal poszukiwane są miejsca dla uciekinierów.
- Budujemy bank propozycji pracy dla tych osób (wg możliwości i prawa).