III NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.01.2021

Msze św. niedzielne: sobota -18.00; niedziela: 9.00, 11.00, 12.30, 16.00, 17.00, 18.00.
Transmisja Mszy św. - bit.ly/swHubertZG - g. 9.00, 11.00, 12.30,18.00 i w tygodniu o 18.00.

KANCELARIA w czasie pandemii czynna w poniedziałki i piątki po wieczornej Mszy św.(do 19.30)

1. Ten rok ma hasło –DUC IN ALTUM (wypłyń na głębię). Uczmy się od Świętych.
  2. Dziś witamy w Relikwiach BŁ. SALOMEĘ (polską księżniczkę i zakonnicę).
  3. Za tydzień na Sumie wraz z ks. Czesławem będziemy przeżywać wspomnienie św. Jana Bosko, założyciela Księży Salezjanów.
  4. Jutro kończymy Tydzień Jedności–„Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.
  5. Jutro po wieczornej Mszy św. NABOŻEŃSTWO przy Relikwiach KRWI św. JANA PAWŁA II.
  6. Od jutra wracamy do CODZIENNEJ ADORACJI od godz. 17.30 o ustanie pandemii.
  7. Dziś po wieczornej Mszy św. spotkanie Rodziców młodzieży kandydującej do Sakramentu Bierzmowania.
  8. Od lutego zaczynamy Spotkania Komunijne podzielone na dwie niedziele w II i IV. Zapraszam w II niedzielę dzieci i rodziców – kl. III A i C; w IV niedzielę – kl. III B i D.
  9. W piątek o 21.00 Mężczyźni św. Józefa (MsJ) zapraszają mężczyzn na adorację męską.
  10. Dziękuję obecnym wczoraj małżeństwom na spotkaniu o 7 regułach udanego małżeństwa.
  11. Zmiana na stronie internetowej parafii – MODERNIZACJA OGRZEWANIA (a było rozbudowa organów). Dziękuję za spływające wpłaty już.
  12. WSPOMNIENIA: dziś – św. Franciszka Salezego, jutro – święto Nawrócenia św. Pawła, wtorek – św. Tymoteusza i Tytusa, środa – św. Anieli Merici, czwartek – św. Tomasza z Akwinu, a za tydzień św. Jana Bosko.
  13. Dziś po Mszach św. - zbiórka na pomoc Chorwacji po trzęsieniu ziemi w końcu grudnia.
  14. Za tydzień nasza CARITAS będzie kwestować na pomoc naszym potrzebującym.
  15. Za 3 tygodnie Wielki Post. Zachęcamy od następnej niedzieli do nabycia pomocy wielkopostnej – Dziennika Duchowego (na każdy dzień fragment Słowa Bożego i karta cotygodniowego rachunku sumienia). To wielka pomoc w owocnym przeżyciu tego Czasu. Ofiary dobrowolne (co łaska) będą przeznaczone na Fundusz Młodzieżowy „Zostaw Ślad” i ministrantów. Autorem „Dziennika” jest Marcin Uhlik.

KIOSK: TYGODNIKI, Oremus”- na luty i marzec, różne gromnice na św. Matki Bożej Gromnicznej, książki o Prymasie Tysiąclecia, nowe filmy, książki, obrazy i kalendarze. Polecam na prezent książkę o Świat naszych uczuć”.

- Nie ustawajmy w modlitwie błagalnej o oddalenie zarazy i siły dla służb medycznych!!
    - Dyspensa - od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. (to nie zakaz, ani alibi– a są Msze św., w których nie jest wykorzystany limit, czytajmy głos sumienia).

Z SERCA DZIĘKUJEMY ZWŁASZCZA TYM RODZINOM, które z wiary,
pokonując obawy, OCZEKIWAŁY, ZAPROSIŁY i PRZYJĘŁY kapłana.