VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 17.05.2020

Trwa ROK MISJI ŚWIĘTYCH. Te MISJE prowadzi sam Bóg. Bądźmy czujni !!!

Msze św. niedzielne (z transmisją): 18.00 i 19.00 (w sobotę), 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 18.00.
Pamiętajmy- SPOWIEDŹ jest codziennie (okres spowiedzi wielkanocnej kończy się za 2 tyg.)
ADORACJA (codziennie): od 7.45-9.00 i od 17.30-18.00 (wtorek nadto do 20.00, piątek - cały dzień; w piątek o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego) dla wynagrodzenia i uproszenia łask.
KOMUNIA ŚW. – (powyżej 75 osób) – udzielana: podczas każdej Mszy św.
Zachęcam nieobecnych w kościele dziś do uczestnictwa w Eucharystii w tygodniu.

- KANCELARIA – w 2 dni: wtorek i czwartekpo Mszach świętych.

1. Za tydzień - Uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO (a od piątku zaczniemy NOWENNĘ DO DUCHA ŚWIĘTEGO).
  2. Także za tydzień podejmiemy dalszy ciąg naszej formacji ROKU MISJI ŚWIĘTYCH, z zaproszonym ks. prof. Mieczysławem NOWAKIEM (będzie tylko w niedzielę).
  3. Za tydzień 3. rocznica śmierci - Ks. Prałata Jana MARCJANA.
  4. Dziś świętujemy 100-lecie urodzin św. JANA PAWŁA II. Zapraszamy na godz. 19.00 pod okno papieskie na „WIECZÓR PAPIESKI”. Po Mszy św. o g. 11.00: nagrodzimy plakaty (przed wejściem) oraz gra – „Lolek, który został Papieżem” z nagrodą. Będą także „kremówki” (ofiary „co łaska” na wsparcie grupy młodzieżowej „Zostaw Ślad”). Poszukuję także istniejących pomników Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia.
  5. Dziś o 10.15 SPOTKANIE KOMUNIJNE – w kościele.
  6. W sobotę podczas Mszy św. o g. 19.00 nasza OAZA przeżywa JUBILEUSZ - 10. rocznicy powstania (pełne uroczystości będą we właściwszym czasie).
  7. NABOŻEŃSTWA MAJOWE codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę o 16.30 (z czytankami o bł. – Prym. Tysiąclecia). Chciejmy współpracować z Maryją na wzór świętych Kościoła.
  8. W czwartek Msza św. z MODLITWĄ o UZDROWIENIE za wstawiennictwem św. Huberta.
  9. W piątek Msza św. - jako forma skupienia dla Bierzmowanych.
  10. W piątek po Mszy św. uroczyste NABOŻEŃSTWO do św. RITYPatronki Spraw Beznadziejnych (róże i intencje).
  11. Dziękuję obecnym – 13 maja, w dniu objawień fatimskich na NABOŻEŃSTWIE FATIMSKIM.
  12. Dziękuję ministrantom obecnym wczoraj na zbiórce.
  13. WSPOMNIENIA: poniedziałekśw. Stanisława Papczyńskiego, środęśw. Bernardyna ze Sieny, czwartekśw. Eugeniusza de Mazenoda, piątekśw. RITY Z Cascii.
  14. Dziękuję za kolejne wpisy do Księgi Duchowej Adopcji.
  15. Dziękuję za ofiary na tacę, gromadzimy pieniądze na pomnik.

KIOSK: „Oremus” (czerwiec), „Mały Gość Niedzielny” i nowe -„Miłujcie się” oraz tygodniki.

ZAPOWIEDZI:
II. -
Bartłomiej WICHOWSKI – kaw z par. tut. i Joanna Agnieszka RUTKOWSKA – panna z W-wy

- Przypominam, że nasz kościół jest ozonowany.
   - MYŚLMY – CO BÓG CHCE NAM POWIEDZIEĆ takim czasem.
    - To -WEZWANIE DO PRAWDZIWEGO NAWRÓCENIA (a nie tylko o ochronę nas).