V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 10.05.2020

Trwa ROK MISJI ŚWIĘTYCH. Te MISJE, prowadzi sam Bóg. Bądźmy czujni !!!

Msze św. niedzielne (z transmisją): 18.00 i 19.00 (w sobotę), 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 18.00.
Planujemy Msze św. o 7.30.
Przypominamy, że SPOWEDŹ jest codziennie.
ADORACJA (codziennie): od 7.45-9.00 i od 17.30-18.00 (wtorek nadto do 20.00, piątek - cały dzień; w piątki o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego) dla wynagrodzenia i uproszenia łask.
KOMUNIA ŚW. – (powyżej 51 osób) – udzielana: po każdej Mszy św.
Zachęcam nieobecnych w kościele dziś do uczestnictwa w Eucharystii w tygodniu.

- KANCELARIA – w 2 dni: wtorek i czwartekpo Mszach świętych.

1. NABOŻEŃSTWA MAJOWE codziennie o godz. 18.00, a w niedziele o 17.45 (z czytankami o bł. – Prym. Tysiąclecia). Chciejmy współpracować z Maryją na wzór świętych Kościoła.
  2. Jutro Spotkanie RADY PARAFIALNEJ o g. 19.30.
  3. W środę – 13 maja, w dniu Objawień Fatimskich ks. Krzysztof zaprasza (po Nowennie i Mszy wieczornej) na specjalne i rozbudowane NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE na godz. 19.00 (z dodatkową Mszą św. i Nabożeństwem Różańcowym, z procesją z figurą fatimską wokół kościoła).
  4. W piątek po Mszy św. wieczornej V DROGA ŚWIATŁA (transmisja).
  5. Wracają zbiórki dla ministrantów w soboty o 10.00. Za zgodą kurii będą przed kościołem.
  6. Za tydzień będziemy uroczyście przeżywać 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Ogłoszony jest konkurs na plakat Życie Karola Wojtyły (forma dowolna wykonania. Prace do środy -13.05). Po Mszy o godz. 11.00 gra - ” Lolek, który został Papieżem” z nagrodą niespodzianką. O godz. 19.00 pod „oknem Papieskim” – Wieczór Papieski”. Będą także kremówki (ofiary na wsparcie grupy młodzieżowej „Zostaw Ślad”). A może powiedzie się pomysł ufundowania pomnika Jana Pawła II).
  7. Planujemy I Komunię św. w tym roku szkolnym – każda klasa III oddzielnie, jedna w sobotę (lub 2) i jedna lub 2 w niedzielę. Czekamy wciąż na uszczegółowienia. Za tydzień po jednym rodzicu zapraszam na spotkanie do kościoła na godz. 10.15. Podobnie czekamy z terminem Sakramentu Bierzmowania.
  8. WSPOMNIENIA: we wtorekśw. Leopolda Mandica, w środęMatki Bożej Fatimskiej i św. Serwacego, w czwartekświęto św. Macieja Apostoła, w sobotę – Uroczystość św. Andrzeja Boboli i św. Szymona Stocka.
  9. Zachęcamy do przekazania swojego 1 % podatku na cele różnych inicjatyw katolickich.
  10. Dziękuję za kolejne wpisy do Księgi Duchowej Adopcji.
  11. Dziękuję (w imieniu naszego Biskupa) za ofiary na TACĘ na SEMINARIUM.

KIOSK: „Oremus” (czerwiec), „Mały Gość Niedz.” i nowe -„Miłujcie się” oraz tygodniki.

ZAPOWIEDZI:
I.
Bartłomiej WICHOWSKI – kaw z par. tut.
   i Joanna Agnieszka RUTKOWSKA – panna z W-wy

- Kościół jest ozonowany (dziękuję wielu ludziom dobrej woli za pomoc).
- MYŚLMY–CO BÓG CHCE NAM POWIEDZIEĆ w TAKĄ WIELKANOC.
- To -WEZWANIE DO PRAWDZIWEGO NAWRÓCENIA (a nie tylko o ochronę nas).