VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 27.02.2022

Transmitujemy Msze św. o g. 9.00 i 11.00 (w tygodniu - środy i dni ważne)   (bit.ly/swHubertZG).

1. WOJNA !!! Tragiczna i absolutnie bez powodu i niepotrzebna. Ból, krzywda, cierpienie, śmierć, dramat i tragedia. „Potwory tyranii” wychowują systemy oraz ludzie bezmyślni i naiwni. Bardzo dziękuję za zdrowy odruch - dużo więcej osób pojawiło się w kościele, by wołać o pokój. Odpowiedzmy na ten szaleńczy bezsens i zło tego systemu silną wiarą, tym bardziej że od wtorku zniesione są obostrzenia sanitarne (a dyspensy już rok nie ma).
  2. Dziś NIESZPORY o 17.30.
  3. Za tydzień – 6 marca, zaczniemy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Poprowadzi je Proboszcz katedry w ŁowiczuKs. Robert KWATEK, a zarazem wprowadzi otrzymane wczoraj Relikwie św. WIKTORII. Temat Rekolekcji – „MÓJ CHRYSTUS”.
  4. Rekolekcje są naszym duchowym obowiązkiem. Foldery z programem i słowem na ten czas są przy wejściu kościoła. Spowiedź rekolekcyjna tylko we wtorek.
  5. Wielki Post rozpoczynamy Środą Popielcową, posypaniem głów popiołem i śpiewem SUPLIKACJI o ratunek dla chorego świata wojny i zniszczenia. Msze święte będą sprawowane: 7.15, 9.00, 16.00 (dla dzieci), 18.00, 19.30.
  6. W piątek o g. 18.30 pierwsza Droga Krzyżowa (o g. 16.00 - dla dzieci), a w niedzielę o 17.00 Gorzkie Żale. Nie zwlekajmy, bo to dana nam moc ducha na wszelkie przejawy zła.
  7. W tym tygodniu wypada  I. Czwartek (Adoracja od 17.00 i Msza o powołania); I. Piątek (Spowiedź rano i od 15.30. Nadto Msza św. o 16.00. Odwiedzamy Chorych) i I. Sobota miesiąca (Nabożeństwo FATIMSKIE o g.17.00 z Różańcem i Msza za Żywy Różaniec i Ojczyznę).
  8. Inne rekolekcje - „ABC Chrześcijaństwa”- wtorki od 15 marca od 19.30. (Będą goście M. Zieliński, J. Świderek. Nie przewidujemy dołączania w trakcie trwania)
  9. Dziś na Sumie modlimy się za naszą Ojczyznę. Przez świętych Narodu naszego.
  10. Zapraszamy dzieci w różnym wieku do udziału w przygotowaniu przedstawienia o św. Józefie - 20 marca. Próba dziś w dolnym kościele po Mszy św. o g. 11.00.
  11. Jutro – zapraszamy na Nabożeństwo do św. JANA PAWŁA II. Na nasze błaganie o pokój świata.
  12. Jutro także o godz. 19.30 Spotkanie Rady Parafialnej.
  13. We wtorek Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych.
  14. W czwartek o godz. 19.00 Spotkanie Odpowiedzialnych Odnowy w Duchu Świętym.
  15. Dziękuję obecnym małżonkom na spotkaniu:Bliżej Boga – bliżej siebie”.
  16. Za tydzień grupa młodzieżowa „Zostaw Ślad” ma swoje spotkanie.
  17. Za tydzień modlić się będziemy za naszą polską młodzież.
  18. Dziś nasza CARITAS będzie kwestować dla naszych potrzebujących.
  19. Dziś także zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie.
  20. WSPOMNIENIA: dziś – św. Gabriel od Matki Bożej – pasjonista, piątek – św. Kazimierz Królewicz.
  21. Bardzo dziękuję: za pomoc w układaniu pociętego drewna: M. Sadowskiemu, A. i T. Pisarek, G. Kowalskiemu oraz A. Korneluk, U. Tkacz, U. Górskiej, A. Rzysko, A. Troszak i Z. Król, a także K. Gizka.
  22. Dom Rekolekcyjny: Kurs Filip dla małżeństw (11-13.03), Kurs Przedmałżeński (18-12.03).
  23. Za tydzień TACA INWESTYCYJNA: ciecie drewna, remont kolejnego pokoju, gaz 9 tys.

PODSUMOWANIE KOLĘDY: Zaprosiło nas – 300 rodzin, kolęda wyjątkowa bo 1 h., głębokie rozmowy duchowe, dziękujemy za dużą ofiarność, a zwłaszcza zaangażowanie w życie Parafii.

KIOSK:  TYGODNIKI, „Miłujcie się”, „OREMUS”. Książka ks. Skrzypczyka.