WIELKANOC - 17.04.2022

Niech Zmartwychwstały pokona agresorów i zasieje pokój w miejsce wojny.

Dla chorych transmisja LITURGII -   bit.ly/swHubertZG.

1. Od jutra OKTAWA, by głębiej zgłębić tajemnicę Zmartwychwstania.
  2. Za tydzień Niedziela MIŁOSIERDZIA. O 15.00 KORONKA, specjalne Modlitwy, prowadzone przez OAZĘ, oraz namaszczenie Balsamem Miłosierdzia.
  3. Za tydzień TACA na dzieła miłosierdzia czyli na CARITAS.
  4. Za tydzień przyjmiemy w Relikwiach bł. Carlo ACUTISA – patrona młodzieży. Tego dnia omadlamy młodzież naszej Parafii.
  5. Za tydzień podczas Mszy świętej wieczornej i następnie spotkania Grupa Zostaw Ślad będzie świętować swoje 5-lecie.
  6. Jutro, w II Dzień Świat, tradycyjnie TACA jest na KUL.
  7. W czwartek Msza św. wieczorna do św. Huberta Z MODLITWA O UZDROWIENIE.
  8. W piątek wyjątkowo Modlitwy do św. RITY, Patronki SPRAW BEZNADZIEJNYCH (kartki z intencjami i róże) PRZED Mszą świętą – o 17.45.
  9. W piątki w Okresie Wielkanocnym w miejsce Drogi Krzyżowej zapraszamy na DROGĘ ŚWIATŁA - radosne rozważanie tajemnic Zmartwychwstania.
  10. W sobotę o g. 16.00 kolejne spotkanie z cyklu – „Odkryj na nowo swoje małżeństwo”. Temat – Bóg w naszej sypialni (będzie opieka dla dzieci).
  11. Kancelaria w tym tygodniu czynna tylko w czwartek i piątek (w godzinach urzędowania).
  12. Dziękuję ponad 50 mężczyznom za całodzienną straż przy Grobie Bożym.
  13. Dziękuję: Jadwidze Kossakowskiej, Zofii Wawro, Teresie Lipiec, Elżbiecie Urwalskiej, Alicji Troszak, Annie Korneluk, Mariannie Milewskiej, Maryli Świetlik, Barbarze Zalewskiej, Janinie Kucharskiej i Urszuli Śmierzyńskiej za zbiórkę ofiar na Kwiaty do Grobu Bożego.
  14. Dziękuję Darczyńcom za wszelkie ofiary na piękne kwiaty do Grobu.
  15. Dziękuję pomagającym: I. Wawro, Z. Piasko, G. Kusoski, J. Tokarski, U. Górska, K. Królak, A. Poruszek, E. Kawęcka, K. Milanowska, A. Wolska, T. i J. Kornaccy, oraz Lidia, Iryna, Wiktoria, Nikita, Daniel i Arten oraz M. Amerlik i Siergiejowi (ciemnica i grób).
  16. Dom Rekolekcyjny: od piątku – Kurs Przedmałżeński, a za 2 tyg. - Gdybyśmy zaczynali od nowa (29.04-1.05). Foldery w kiosku.
  17. Za tydzień (ostatnia niedziela miesiąca) nasza CARITAS będzie kwestować na pomoc naszym ubogim.

KIOSK: TYGODNIKI, nowe -„ Miłujcie się”, „OREMUS”- na V, nowy - „Mały Gość Niedzielny”, oraz książka ks. Fr. Blachnickiego - Sympatycy czy chrześcijanie, O Naśladowaniu Jezusa Chrystusa, ABC Chrześcijaństwa i Gdybyśmy zaczynali od nowa.

Zespół Pomocy Ukrainie (ZPU) przy naszej Parafii.
- Opieką objętych jest 50 Osób.
- Kolejna część - powróciła na Ukrainę.
- Pozostali otrzymali/ją dodatkowe wsparcie na Święta.
- Były zorganizowane w Triduum: Adoracja oraz Jutrznia i Modl. w ciągu dnia - po ukraińsku.
- Dziękuję: J. Dmochowskiej oraz M. Woźniak, E. Brinken, A. Kusoskiej.