XIII Niedz. Zwykła - 26.06.2016

Nie przeoczmy Jubileuszowej szansy, pogłębienia daru CHRZTU.

1.      W poniedziałek po pięknej pielgrzymce i uroczystości w katedrze wawelskiej, podczas liturgii wraz z ks. Prałatem Zdz. Sochackim - kustoszem Katedry oraz Bp. Tadeuszem Pieronkiem otrzymaliśmy - Relikwie świętego STANISŁAWA, które ofiarował nam Ks. Kard. Stanisław Dziwisz.Wprowadzimy Relikwie św. Stanisława po wakacjach.

2.      Tylko do czwartku NAB. CZERWCOWE o godz.18.00 w tygodniu, a dziś o17.30.

3.       W WAKACJE:

-KANCELARIA czynna w PONIEDZIAŁEK i CZWARTEK po Mszy św. wieczornej. UWAGA - w tym tygodniu TYLKO w piatek po Mszy św.

- SPOWIEDŹ w tygodniu -10 min. przed Mszą świętą.

- Msze święte w niedziele normalnie (jest Msza św. o 12.30).

4.      W tym tygodniu: - I PIĄTEK (spowiedź rano i od 17.00;   I SOBOTA( zapraszamy naRóżaniec na 17.30).

5.      Jutro wieczorem (ost. pon. mies.)NAB. przy Relikwiach KRWI św. Jana Pawła II.

6.      We wtorek wieczorem wyjątkowo nie będzie adoracji, Natomiast piątkowe ADORACJE będą zawsze od godz. 15.00 czyli od KORONKI do Miłosierdzia.

7.      Za tydzień o 10.15 Konferencja CHRZCIELNA - na chrzty w lipcu i sierpniu

8.      Grupa dzieci wraz z Ks. Kamilem i S. Antonellą wyjechała na tygodniowy wyjazd.

9.      Biblioteka w wakacje będzie nieczynna (dziś ostatni raz czynna). Zachęcamy, by na wakacje wypożyczyć z zapasem. Bardzo dziękuję za wierną posługę Paniom.

10.    W środęuroczystośćśw. Apostołów Piotra i Pawła.

11.    Dziś (ost. niedz. mies.) nasz Caritas będzie zbierał napomoc wakacyjną dla naszych 8 rodzin wielodzietnych i 2 młodych osóbniepełnosprawnych.

12.    Za tydzień TACA INWESTYCYJNA: remont generalny łazienki w domu parafialnym,kupione:1- nowy ornat i 6 - nakryć na ambonkę.

13.       Dom Rekolekcyjny: W  WAKACJE:  3 - 8. lipcaRek. o Radości w Duchu Świętym; 10 - 17. lipca - REO. Zapraszamy !!!

KIOSK: TYGODNIKI:Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, nowy - "Mały Gość Niedzielny", "Oremus" - na lipiec i sierpień, "Miłujcie się", książeczka "Pół godziny przed Najśw. Sakramentem".

Fundacja Edukacja dla Przyszłości zaprasza dzieci w wieku 11-15 lat, mieszkające w Zalesiu Górnym na wakacyjne    zajęcia językowo-naukowe w Krępie ul.Długa 56, które odbywać się będą w dniach 11 lipca – 23 lipca br.  W                ramach zajęć uczestnicy zapoznają się z ciekawymi zagadnieniami z zakresu fizyki i chemii oraz będą mieli              możliwość doskonalenia komunikacji w języku angielskim, gdyż współprowadzącymi  zajęcia będą            angielskojęzyczni studenci. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Bliższych informacji udzielamy pod nr tel.          503 418 275. Ilość miejsc jest ograniczona.     Ewa Jurkiewicz – prezes Fundacji

Przypomnienie o strojach godnych miejsca świętego (nie mylić z plażowymi).