XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.08.2019

W WAKACJE:  - Msze święte w niedziele normalnie.
- KANCELARIA czynna w PONIEDZIAŁEK i CZWARTEK po Mszy św. wieczornej.
- SPOWIEDŹ w tygodniu -10 min. przed Mszą świętą.
- ADORACJA w piątki od KORONKI do Miłosierdzia Bożego.

1. Dziś na Sumie prosimy o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia i za Ojczyznę.
  2. Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o 9.00 i 18.00.
  3. Jutro kolejne NABOŻEŃSTWO przy Relikwiach KRWI św. JANA PAWŁA II.
  4. Za tydzień rozpoczynamy 40. GODZINNE NABOŻEŃSTWO. Bardzo proszę już o wygospodarowanie czasu na ADORACJĘ Chrystusa. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie od rana do Mszy św. wieczornej, a w poniedziałek nawet do 21.00 (zamiast wtorku).
  5. Za tydzień tragiczna 80. rocznica II wojny światowej. W niedzielę omadlać będziemy ofiary i skutki tej strasznej wojny.
  6. Nowy ROK SZKOLNY zaczniemy Mszą św. o godz. 11.00 za tydzień.
  7. Nowy cykl przygotowania do I KOMUNII Św. zaczniemy 8 września (II-ga niedziela miesiąca). Przypominam - SAKRAMENT TEN i przygotowanie, powinno być w swojej parafii.
  8. Dziękuję wpisanym do KSIĘGI ABSTYNENCJI.
  9. Za tydzień o 10.10 Katecheza CHRZCIELNA (CHRZTY - we wrześniu i później).
  10. WSPOMNIENIA: dziś - św. Ludwika IX i Małej Arabki, wtorek - św. Moniki, środę - św. Augustyna, czwartek - Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  11. Grupa naszej młodzieży z "Zostaw ślad" wróciła bardzo zadowolona z wydarzenia - "Exodus młodych" w Zwierzyńcu na Roztoczu. Byli tam razem z Księdzem i Siostrami.
  12. Dziś młodzież z tej grupy rozdaje darmową gazetę ewangelizacyjna Dobre Nowiny.
  13. Dziś nasza CARITAS będzie kwestować na pomoc wakacyjną dla potrzebujących dzieci czy młodzieży oraz w zwykłych potrzebach.
  14. Za tydzień: TACA INWESTYCYJNA: wymiana pozostałych starych kaloryferów (12) w salach duszpasterskich na nowe, zamknięcie wszystkich spraw hydraulicznych, rozpoczęcie kładzenia płytek na taras przy bocznych drzwiach kościoła.
  15. Rozbudowa ORGANÓW. Prace u nas będą kontynuowane po 40 Godzinnym Nabożeństwie Teraz trwają prace w warsztacie Organomistrza.

KIOSK:  TYGODNIKI: Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny, "Oremus"- na wrzesień, nowe - "Miłujcie się". Polecam: nowe książki.

Pani Sołtys i Rada Sołecka zaprasza za 2 tygodnie (8.09) na tradycyjny "PIECZONY ZIEMNIAK" połączony z wyprzedażą garażową i występem zespołu cygańskiego.

/proboszcz