ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 23.05.2021

Msze św.: 9.00, 11.00, 12.30, i 16.00, 18.00. Dla chorych transmisja- bit.ly/swHubertZG
Osoby zaszczepione
nie wliczają się do limitu obecnych i powinny wrócić już do praktyk wiary.

1. Dziś Uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Tak Chrystus ustanawia swój Kościół.
  2. Jutro II. Dzień Zielonych ŚwiątNajświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze o g. 9.00 i 18.20.
  3. Dziękuję obecnym wczoraj na naszym Wigilijnym Czuwaniu przed Pięćdziesiątnicą.
  4. Dziś (i wczoraj) wielki dzień dla Rodzin w wydarzeniu KOMUNII ŚW.
  5. BIAŁY TYDZIEŃ – o godz. 16.00.
  6. NABOŻEŃSTWA MAJOWE sprawujemy w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele o 17.15.
  7. ROCZNICA I. Komunii św. za tydzień - 30 maja o g. 11.00. SPOWIEDŹ od g. 16.30.
  8. Za tydzień spotkaniem o 15.15 i Mszą św. o g. 16.00 zaczniemy nowy kurs drogi do Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży kl. VIII (i starszych). Zapraszamy także Rodziców.
  9. Młodzież studencką i szkół średnich (od 16 roku) zapraszamy na Kurs Filip 25-27.VI br.
  10. Jutro 5 rocznica śmierci śp. Ks. Prałata Jana Marcjana. Nie zapomnijmy.
  11. Dziękuję coraz większej grupie uczestniczącym w tym roku w DRODZE ŚWIATŁA.
  12. Już dziś zapraszamy w Boże Ciała (3.06) o g. 19.00 - na szczególny i pierwszy w Zalesiu KONCERT naszych muzyków i młodzieży dla wdzięczności Jezusowi za dar Eucharystii.
  13. W najbliższą sobotę o g. 16.00 kolejne spotkanie z cyklu „Odkryj na nowo swoje małżeństwo”. Warsztaty nt.: „Finanse, a jedność małżeńska”. Prowadzą P. Wrotek.
  14. WSPOMNIENIA: środa – św. Filipa Neri, czwartek – święto – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, sobota – św. Urszuli Ledóchowskiej.
  15. Za tydzień nasz CARITAS będzie kwestować na pomoc dla potrzebujących – i już na wakacje.
  16. STRÓJ – robi się ciepło, więc proszę zadbać o strój godny dla miejsca świętego.

KIOSK: TYGODNIKI, „Oremus” na czerwiec, lipiec i sierpień, Pamiątki I. Komunijne, książki o Duchu Świętym. Polecam – „Zmartwychwstał, nie ma Go tu !” (tł. O. A. Koprowski), Świat naszych uczuć”, i książki Ks. Fr. Blachnickiego.

- Trwajmy w modlitwie błagalnej o oddalenie zarazy i siły dla służb medycznych!!
    - Dyspensa - od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. (to nie zakaz, ani alibi– a są Msze św., w których nie jest wykorzystany limit, słuchajmy głosu sumienia).