TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 30.05.2021

Msze św.: 9.00, 11.00, 12.30, i 16.00, 18.00. Dla chorych transmisja-login- bit.ly/swHubertZG
Osoby zaszczepione
nie wliczają się do limitu obecnych i powinny wrócić już do praktyk wiary.

1. Dziś Uroczystość TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.
  2. W czwartek Uroczystość BOŻEGO CIAŁA. Po Mszy św. o godz. 11.00 przejdziemy w procesji przebłagalnej, zakończymy przy św. Hubercie gdzie homilię wygłosi Gość ks. Wojciech Woźny. Proszę, by przyozdobić domy. Pozostałe Msze św. o g. 9.00 i 18.00.
  3. Od piątku przeżywamy OKTAWE Bożego Ciała, z codzienną procesją wokół kościoła.
  4. Zapraszamy w Boże Ciało (3.06) o g. 19.00 - na szczególny i pierwszy w Zalesiu KONCERT naszych muzyków i młodzieży dla wdzięczności Jezusowi za dar Eucharystii.
  5. Od wtorku rozpoczynamy NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE. W niedziele i święta o godz. 17.30, a w tygodniu ok 18.10.
  6. Dziś ROCZNICA I. Komunii św. o g. 11.00. Omadlajmy tą Grupę Dzieci i Rodzin.
  7. Dziś 15.15 spotkanie i Msza św. o g. 16.00 na początek nowego kursu do Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży kl. VIII (i starszych). Zapraszamy także Rodziców.
  8. Jutro NABOŻEŃSTWO przy relikwiach Krwi św. JANA PAWŁA II.
  9. Młodzież studencką i szkół średnich (od 16 roku) zapraszamy na Kurs Filip 25-27.VI br.
  10. Dziś kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
  11. W tym tygodniu: I. CZWARTEK (Boże Ciało), I. PIĄTEK (SPOWIEDŹuwaga!!! Dzieci Komunijne i nie tylko; Odwiedzamy także CHORYCH), I. SOBOTA (NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o 17.00, Różaniec i Msza św. za ŻYWY RÓŻANIEC i OJCZYZNĘ).
  12. Za tydzień o 10.10 - KATECHEZA CHRZCIELNA (Chrzty w czerwcu lub później).
  13. Bardzo dziękuję Rodzicom komunijnym za dar materialny (w połowie opłacony aniołek i gwiazda organów). Dziękuję Dzieciom za ponad 2 tys. dar na Papieskie Dzieło Misyjne.
  14. Dziękuję wielu obecnym na spotkaniu dla małżeństw: „Finanse i jedności małżeńskiej”
  15. WSPOMNIENIA: jutroświęto Nawiedzenia Naświętszej Mayi Panny, wtorekśw. Justyna, sobota św. Bonifacego.
  16. Za tydzień młodzież z „Zostaw Ślad” rozdawać będzie darmową gazetę „Dobre Nowiny”.
  17. Dziś nasza CARITAS będzie kwestować na pomoc dla potrzebujących – i już na wakacje.
  18. Za tydzień TACA INWESTYCYJNA: zamknięte prace przy organach, kolejny kompleks pokoi z łazienką w remoncie, zakup kolejnej partii drewna na zimę.
  19. STRÓJ – robi się ciepło, więc proszę zadbać o strój godny dla miejsca świętego.
  20. Za 2 tyg. tzw. PUSZKA na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

KIOSK: TYGODNIKI, „Oremus” na czerwiec, lipiec i sierpień, Pamiątki I. Komunijne, książki o Duchu Świętym. Polecam – „Zmartwychwstał, nie ma Go tu !” (tł. O. A. Koprowski), Świat naszych uczuć”, i książki Ks. Fr. Blachnickiego.

- Trwajmy w modlitwie błagalnej o oddalenie zarazy i siły dla służb medycznych!!
    - Dyspensa - od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. (to nie zakaz, ani alibi– a są Msze św., w których nie jest wykorzystany limit, słuchajmy głosu sumienia).