XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 31.07.2022

W WAKACJE KANCELARIA  - czynna w poniedziałki i czwartki od 18.30 -19.30.

1. NIESZPORY o godz. 17.30. Zapraszamy.
  2. Jutro - 1 sierpnia – 78. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O g. 17.00 zabiją dzwony dla upamiętnienia i modlitwy za walczących o wolność naszej umiłowanej Ojczyzny.
  3. Sierpień jest miesiącem TRZEŹWOŚCI (racje patriotyczne i religijne).
  4. Na ołtarzu Matki Bożej będzie księga trzeźwości, do wpisania się jak zwykle na sierpień.
  5. Dziś po Mszy św. o 9.00 gościmy Chór POLONIA, który po Mszy św. „da” koncert pieśni patriotycznych (z racji wydarzeń sierpniowych).
  6. Dziś na Sumie modlimy się za naszą Ojczyznę, a za tydzień za młodzież.
  7. W sobotę święto PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Msze św. o 7.15, 9.00 i 18.00.
  8. W tym tygodniu przeżywany: I. CZWARTEK (Adoracja o powołania i Msza św.); I. PIĄTEK (Spowiedź rano oraz od godz. 17.15. Nie ma Mszy św. o g. 16.00); I. SOBOTĘ miesiąca (NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o g. 17.00 z Różańcem i Msza św. za Żywy Różaniec i Ojczyznę).
  9. Czas sierpniowy to czas pielgrzymek. Zachęcamy do ich podjęcia, a także do towarzyszenia im duchowo i wyrzeczeniami.
  10. W piątki - Adoracja od godz. 15.00 (Koronki). Adoracja także w każdy wtorek od Mszy św.-20.00.
  11. We wtorki ODNOWA w Duchu Świętym zaprasza na Spotkania Modlitewne przez całe wakacje.
  12. Rodziców i Dziadków nadal uczulamy, by dopilnować praktyk wiary dzieci i wnuków.
  13. Dziś P. Jacek kończy urlop. Dziękuję Wszystkim animującym dla nas śpiew w tym miesiącu. Składam wielkie Bóg zapłać.
  14. Dziękuję: E. Brinken, A. Banaszek, L. Krasuckiej, A. Pisarek, U. Górskiej, A. Rżysko, Z. Lubryczyńskiej, L. Waligóra, E. Urwalskiej, A. Poruszek, I. Wawro, Zb. Brinken, M. Z. Chmielewskim, B. Suska, K. Trojanowskiej, A. P. Niezgoda, J. Kossakowskiej, G. Niemiec oraz Z. Piasko i M. Koprowskiemu.
  15. WSPOMNIENIA: dziś – św. Ignacy z Loyoli, jutro – św. Alfonsa Marii Liguoriego, wtorek – bł. Augusta Czartoryskiego, czwartek – św. Jana Marii Vianneya, za tydzień – bł. Edmunda Bojanowskiego.
  16. Dziś nasza CARITAS kwestuje na pomoc wakacyjną oraz naszym najuboższym.
  17. Za tydzień TACA INWESTYCYJNA: zamknięty remont generalny wraz z ociepleniem kolejnego pomieszczenia, dokonany przegląd P-Poż., trwają prace na cmentarzu, zamontowana figura św. Rodziny (Bóg zapłać Wspólnocie św. Rodzina).

STRÓJgodny, niekoniecznie wygodny (nie mylić plaży i rekreacji z kościołem).

KIOSK: TYGODNIKI, „ Miłujcie się”, „OREMUS”- na VIII, „Mały Gość Niedzielny”, nowe mądre książki.