XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.08.2022

W WAKACJE KANCELARIA  - czynna w poniedziałki i czwartki od 18.30 -19.30.

1. NIESZPORY o godz. 17.30. Zapraszamy.
  2. W tym tygodniu przeżywać będziemy 40-to GODZINNE NABOŻEŃSTWO: 1, 2, 3 września tj. w czwartek, piątek i sobotę. Msze święte ze specjalnymi naukami Eucharystycznymi o 7.15, 9.00 oraz 18.00. W sobotę – zakończymy PROCESJĄ EUCHARYSTYCZNĄ wokół kościoła. Niech nas nie zabraknie w tym wyjątkowo ważnym czasie na kolanach przed Najświętszym Sakramentem.
  3. Na czas ADORACJI będzie wyłożona specjalna pomoc – książka o adoracji.
  4. Te dni pokrywają się dokładnie z I. CZWARTKIEM, I. PIĄTKIEM (SPOWIEDŹ rano oraz od g. 15.30; dodatkowa Msza św. o g. 16.00, I. SOBOTĄ miesiąca (NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o g. 17.00 z Różańcem oraz Msza św. za Żywy różaniec i Ojczyznę).
  5. Pierwszego września pamiętamy o wybuchu II. Wojny Światowej.
  6. Tego dnia podczas Mszy św. o g. 8.00 omadlać będziemy NOWY ROK SZKOLNY prosząc o łaski dla Grona Pedagogicznego, Pracowników Szkoły, rodziców i Dzieci.
  7. Dziś na Sumie modlimy się za naszą Ojczyznę, a za tydzień za młodzież.
  8. Jutro (jak zawsze w ostatni poniedziałek miesiąca) NABOŻEŃSTWO przy RELIKWIACH KRWI św. JANA PAWŁA II.
  9. W środę spotkanie Odpowiedzialnych GRUP MŁODZIEŻOWYCH o godz. 19.00.
  10. Za tydzień o g. 10.05 KATECHEZA CHRZCIELNA dla planujących CHRZTY we wrześniu.
  11. Także za tydzień o g. 19.00 spotkanie KANDYDATÓW do BIERZMOWANIA.
  12. Dziękuję: Józefie Narożniak, Agnieszce Poruszek, Ewie Kawęckiej, Barbarze Obrębowskiej, Piotrowi Fryszczynowi, Annie Pisarek, Ewie i Zbigniewowi Brinken.
  13. Także bardzo dziękuję policji, za pilotaż pielgrzymów oraz p. Marcinowi Amerlik i …..
  14. WSPOMNIENIA: dziś – bł. Alfonsa Marii Mazurka, jutro – męczeństwo św. Jana Chrzciciela, wtorek – św. Róży, czwartek – bł. Bronisławy, sobota – św. Grzegorza Wlk. i św. Remakla, za tydzień – bł. Sióstr z Nowogródka.
  15. Dziś nasza CARITAS kwestuje na pomoc naszym najuboższym i potrzebującym.
  16. Za tydzień TACA INWESTYCYJNA: zakup drewna (51mp), trwają prace remontowe w domu parafialnym – salka parafialna.
  17. Drewno jest już pocięte, ale proszę o pomoc w układaniu dopiero po następnej niedzieli (aby przeschło bardziej).

STRÓJgodny, niekoniecznie wygodny (nie mylić plaży i rekreacji z kościołem).

KIOSK: TYGODNIKI, „ Miłujcie się”, „OREMUS”- na IX i X, „Mały Gość Niedzielny”, nowe mądre książki.

Ogłoszenie Pani Sołtys: dziś na Domance od 14.00-19.00 „pieczenie ziemniaka” przy muzyce, żurku, kiełbasce i innych atrakcjach.

Dziś serdecznie żegnamy Siostrę Antonellę dziękując jej za 20 lat pracy w Zalesiu Górnym.
Witamy zarazem Siostrę Stellę Pastuszka, która przybywa na Jej miejsce, życząc Jej owocnej posługi.