Zalesie Górne, ul. Białej Brzozy 23 517 050 406 parafia@parafia-zalesie.pl

II NIEDZIELA ADWENTU - 10.12.2023

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem - bit.ly/swHubertZG.

 1. Dziś NIESZPORY o g. 17.30.
 2. Dziękuję tym, którzy przeżyli REKOLEKCJE ADWENTOWE. Trwajmy w jedności z aniołami i archaniołami, aby owoce rekolekcji anielskich były większe..
 3. Codziennie o g. 7.00, zapraszamy na RORATY. Bardzo proszę o mobilizację szczególnie Rodziców. Towarzyszy nam św. Franciszek i św. Mikołaj.
 4. Dziś SPOTKANIE KOMUNIJNE o g.10.05.
 5. Dziś czynna KAWIARENKA. Młodzi zapraszają.
 6. W piątek Dzieci Komunijne otrzymały medaliki.
 7. W czwartek o g. 19.00 – spotkanie Mężczyzn św. Józefa (MsJ).
 8. W sobotę o g. 16.00, zapraszamy na kolejne spotkanie małżeńskie na temat: „Moc wdzięczności”. Zapewniona jest opieka dla dzieci.
 9. Za tydzień przyjmiemy w Relikwiach - Bł. DOROTĘ z Mątowów – Patronkę małżeństw.
 10. Za tydzień Schola Dziecięca zaprasza na koncert piosenek roratnich o 16.30. Bardzo zapraszamy.
 11. Nasze Siostry Sercanki pod chórem rozprowadzają poświęcone OPŁATKI.
 12. Dziś i za tydzień nasza OAZA rozprowadza robione i zdobione ręcznie pierniki. Dochód – na dofinansowanie rekolekcji dla dzieci i młodzieży.
 13. W sobotę (16.12) po Roratach OAZA zaprasza Dzieci z Rodzicami, Młodzież i Wszystkich sympatyków Oazy na śniadanie, a po nim na przygotowanie upominków dla Zalesian, na kolędowanie ulicami Parafii
 14. Pomagali: Piotr Fryszczyn, Barbara i Janusz Suska, Beata i Marcin Luty, Małgorzata i Dominik Stola, Ola Dylewska, Monika Bolek, Agnieszka Folwarska, Ewa Żbikowska, Kasia Karpowicz, Zuzanna Piasko, Agata Pacholska, Aleksandra Kamińska, T. i J. Kornaccy, A. Fryszczyn, I. Wawro, A. Skurczyńska, L. Ksasuska, A. i H. Zamoyscy.
 15. WSPOMNIENIA: jutro – św. Damazego, wtorek – wsp. NMP z Guadelupe, środę – św. Łucji, czwartek – św. Jana od Krzyża.
 16. DOM REKOLEKCYJNY: Młodzieżowa Szkoła Animatora (8-10.12).
 17. Do puszek przy wyjściach można składać ofiary na kwiaty do szopki, a pod chórem jest kosz na dary dla potrzebujących i samotnych (Caritas) i podobnie w Top Markecie.
 18. Gościmy dziś Siostry Elżbietanki, które rozprowadzają kalendarze misyjne i różańce. To cegiełka na rozwój szpitala w Tanzanii.
 19. Dziś z woli naszego Biskupa – TACA na SEMINARIUM.

KIOSKTYGODNIKI, OREMUS na XII, nowe - Trwajcie w miłości” oraz  KALENDARZE, nowe książki i albumy, książka „Uczcie się kochać” – dr. Wandy Półtawskiej i inne książki na PREZENTY .

Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/