III N. Wielkanocna - JUBILEUSZ CHRZTU POLSKI

1.      JUBILEUSZ CHRZTU POLSKI. Ten tydzień bardzo nabrzmiały historycznie. W czwartek i piątek centralne wydarzenia w Gnieźnie i Poznaniu. MY W PARAFII BĘDZIEMY ŚWIĘTOWAĆ W CZWARTEK szczególnie podczas Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej o godz. 18.00. Wszystkie 3 DZWONY ( Maryja, Józef i Jerzy) uderzą o 9.00, 12.00, 15.00, 18.00 i 21.00. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

2.      Zapraszamy w piątek na radosne rozważanie DROGI  ŚWIATŁA - po Mszy św..

3.      Dziś KONF. przed I KOMUNIĄ ŚW. dzieci i ich Rodziców.

4.      Dziś 6 rocznica TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ. Po Mszy św. o godz. 9.oo przejdziemy pod Memoriał, na chwile modlitwy za poległych w 2010 r. (1940 r. prawie 23 tyś inteligencji polskiej; 2010 - 96 osób )

5.      W środę o 17:30 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE przy relikwiach Dzieci Fatimskich.

6.      W sobotę wspomnienie św. Bernadetty Soubirous (Lourdes).

7.      Dziś SPOTKANIE WOLONTARIUSZY ŚDM po wieczornej Mszy św.

8.      ZAPISY NA WYJAZD na ŚDM, do Krakowa (od 14 -30 roku życia). Bardzo zachęcam do wyjazdu (jak widzimy są szerokie grupy które sieją dezinformacje i zniechęcenie lub strach społeczny).

9.      Proszę także dorosłe osoby, które gotowe są pomóc w organizacji i przebiegu - w naszej Parafii SDM, o zgłoszenie się do 24 kwietnia do księży.

10.      Ogłaszam, że terminem upieczenia ciast jest 23 kwietnia. Szczegóły za tydzień.

11.    Zakończyliśmy 6 tyg. REK. O UWIELBIENIU. Z serca dziękuję uczęszczającym.

12.    Zapraszam we wtorek na 20.00 na Wieczór UWIELBIENIA - jako owoc tych spotkań.

13.    Za tydzień po Mszach św. będzie zbiórka ogłoszona przez Papieża na pomoc dla Ukrainy - ze względu na zaplanowany wcześniej wydarzenia naszych wolontariuszy.

14.    Bardzo dziękuję za pomoc w układaniu pociętego drewna: J. Gracz, A. Kossakowski, D. Nosowski, S. Piliponok, J. Skrzynecki, J. Tokarski, T. Wolski i B. Dąbrowski.

15.    Dom Rekolekcyjny:za 2 tygodnie Kurs Przedmałżeński (22-24.04).

KIOSK:

TYGODNIKI: Gość Niedzielny,  Idziemy, Niedziela, "Dzienniczek św. Faustyny", "Modlitewniki Miłosierdzia", oraz książka S. Sęka - Gra o honor, a także nowe książki o CHRZCIE POLSKI i inne ważne patriotyczne tytuły książkowe.

ZAPOWIEDZI: II.

Marek SławomirCYBULIN- kaw. i EwelinaCENDROWSKA -panna - oboje z par. tut.