IV N. Wielkanocna - JUBILEUSZ CHRZTU POLSKI

JUBILEUSZ CHRZTU POLSKI.  Dziękuję przybyłym na wieczorną Mszę świętą. Zachęcam do lektur i pogłębionej analizy daru CHRZTU ŚWIĘTEGO.

1.      Pomyślmy - jakie są owoce chrztu w nas, albo nad jakimś postanowieniem chrzcielnym...

2.      Zapraszamy w piątki na  DROGĘ  ŚWIATŁA - po Mszy św. wieczornej.

3.      Dziękuję także tak wielu osobom przybyłym na modlitwę - Wieczoru Uwielbienia.

4.      W sobotę Ur. św. Wojciecha - Głównego Patrona Polski. (Obraz św. Wojciecha).

5.      W czwartek Msza św. o UZDROWIENIE za przyczyną naszego Patrona św. Huberta.

6.      W piątek Nab. do św. Rity, Patronki Spraw beznadziejnych (intencje i róże).

7.      Dla rodziców: Do końca kwietnia można zapisać dzieci na tegoroczną OAZĘ: Terminy: I turnus: 1-17 lipca; II turnus 5 - 21sierpnia

8.      Za tydzień rozdane zostaną nagrody dla dzieci za udział w Drodze Krzyżowej.

9.      Rozpoczęliśmy ZAPISY na wyjazd na ŚDM, do Krakowa (od 14 -30 r.) - w zakrystii.

10.    Zapraszamy dorosłe Osoby, gotowe pomóc w przebiegu u nas ŚDM, o zgłoszenie się do 24 kwietnia do księży.

11.    Upieczone ciastaprosimy dostarczyć w sobotę 23.04 od 16.00-18.00 do domu rekolekcyjnego. Ciasta najlepiej w bezzwrotnych opakowaniach. Blachy od razu oddajemy.

12.    Nasi ministranci zdobyli wczoraj w rozgrywkach dekanalnych: - Podstawówka - I miejsce; Gimnazjum - II miejsce. Królem strzelców był Jan Zając.

13.    Bardzo dziękuję za ofiarowane kamienie P. i R Matysiakom oraz Z. i R. Szot , B. Dąbrowskiemu, D. Nosowskiemu i za pomoc w załadunku.

14.    Dziś w kancelarii można wpłacić ofiarę na Fundusz Budowy Kościoła.

15.    Za tydzień z racji ostatniej Niedz. Mies. Caritas kwestuje na pomoc naszym 8 rodzinom wielodzietnym i 2 młodym osobom niepełnosprawnym.

16.    Dom Rekolekcyjny:za tydzień Kurs Przedmałżeński (22-24.04).

17.    Pilna prośba o podpisanie petycji o przedłużenie kolei SKM do Zalesia Górnego.

18.    Dziś po Mszach św. zbiórka ogłoszona przez Papieża na pomoc dla Ukrainy.

KIOSK:

TYGODNIKI: Niedziela, Gość Niedzielny,  Idziemy, "Oremus" - na maj, "Modlitewniki Miłosierdzia", oraz książka S. Sęka - Gra o honor, a także nowe książki o CHRZCIE POLSKI, POLSCE i inne ważne patriotyczne tytuły książkowe.