IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10.03.2024

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem - bit.ly/swHubertZG.

1. Dziś czwarte - GORZKIE ŻALE o godz. 17.00. Zapraszamy.
  2. Dziś przyjmujemy w relikwiach bł. BOGUMIŁA z Uniejowa (cysters, abp Gniezna, pustelnik).
  3. Za tydzień - drugi wykład z bioetyki m.in. o in vitro - spotkanie o 10.05 w kościele.
  4. Za tydzień będziemy przyjmować ponownie DUCHOWA ADOPCJĘ na każdej Mszy św. Księga Duchowej Adopcji - do zapisania się - będzie leżeć na ołtarzu Matki Bożej.
  5. Za tydzień KATECHEZA CHRZCIELNA dla planujących CHRZTY w Święta i w kwietniu o 10.05.
  6. Dziś SPOTKANIE KOMUNIJNE - tym razem pełnych par rodziców dzieci ( w małżeństwach)
  7. Dziś czynna jest kawiarenka. Grupa młodzieżowa "Zostaw Ślad" ma spotkanie - „Spotkać Jezusa Twarzą w twarz”.
  8. Jutro o 19.00 - spotkanie na temat możliwości otrzymania dofinansowania do 136.200 na modernizację domów (kotły, stolarka, ocieplenie.
  9. W tym tygodniu w czwartek - spotkanie Mężczyzn św. Józefa o g. 19.15.
  10. W piątek po wieczornej Mszy św. ok. 18.35 - piąta DROGA KRZYŻOWA (prowadzą Mężczyźni naszych Grup). Będzie to DROGA KRZYŻOWA - ULICAMI ZALESIA. O g. 16.00-Droga Krzyżowa dla dzieci.
  11. W sobotę kolejne spotkanie małżeńskie o g. 16.00. Tym razem o przyjaźni małżeńskie Przypominam, że jest opieka dla dzieci.
  12. Za tydzień nasi kandydaci - wieczorem w kościele - będą wybierali Imię Patrona, a potem będzie spotkanie.
  13. W kruchcie i w Top Markecie jest kosz na pomoc potrzebującym i biednym. Dziękujemy w ich imieniu.
  14. Dziękuję CARITASOWI za rozprowadzenie świec i Wszystkim, którzy wspierają dzieło miłosierdzia.
  15. Pomagali: Grzegorz Szałachwij, Michał Folwarski, Michał Bolek, Ireneusz Pólka, D. i F. Kowalscy, Józef Rabiega, Ewa Żbikowska, I. Wawro, Piotr Czublun z całą scholą młodzieżową i Emilia Dąbrowska.
  16. WSPOMNIENIA: wtorek - św. Alojzy Orione, piątek - św. Klemens Hofbauer, św. Artemides Zatti.
  17. DOM REKOLEKCYJNY: Kurs Przedmałżeński (15-17.03), Seminarium Posługi Modlitwą Wstawienniczą (22-24.03), .
  18. Trwają wtorkowe - 5-tygodniowe REKOLEKCJE o Panu Jezusie. Proszę o modlitwę za tak licznych naszych wytrwałych uczestników.
  19. Do Świąt zamówiony będzie jeszcze jeden transport drewna bukowego lub grabowego.
  20. W zakrystii jest już lista dla mężczyzn do wpisania się w Wielka Sobotę do straży przy grobie Bożym.
  21. Osoby z ostemplowanymi kartami z parafii będą chodzić ze zbiórką na kwiaty do grobu Bożego.

Dziękuję wszystkim, którym los Polski jest drogi – i stają po stronie prawdy w modlitwie i czynie.

KIOSKTYGODNIKI, OREMUS na III i IV., Trwajcie w miłości”, nowy - „Mały Gość Niedzielny”  oraz  obrazy, kalendarze, nowe książki i albumy i inne dobre, mądre i wartościowe książki.

Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/