X NIEDZIELA ZWYKŁA - 11.06.2023

1. Za tydzień przyjmiemy w relikwiach wielkiego świętego włoskiego – św. Gerarda Majellę.
  2. NABOŻEŃSTWA Czerwcowe sprawujemy w tygodniu o g. 18.00. a w niedziele i święta o 17.30.
  3. Od Bożego Ciała - do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa (piątku) procesja wokół kościoła.
  4. Dziś o g. 10.05 ostatni wykład Ks. Marcina: Co Kościół naucza o ochronie ludzkiego genomu?
  5. Dziś zapraszamy na wieczorną MSZĘ BITOWĄ wg. Katarzyny Gartner -Czerwono-Czarni (z udziałem zespołu - Trapiści) a po niej KONCERT UWIELBIENIA naszej młodzieży.
  6. Dziś po Wieczorze uwielbienia spotkanie „Zostaw ślad” – „jak sobie radzić z zazdrością”?
  7. Dziś młodzi będą rozdawać darmową gazetę ewangelizacyjną „Dobre Nowiny”.
  8. We wtorek Odnowa w Duchu Świętym kończy rok duszpasterski Mszą św. o g. 20.00.
  9. W środę udajemy się na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic.
  10. W czwartek - Msza św. z MODLITWĄ o UZDROWIENIE za wstawiennictwem Św. Huberta.
  11. W czwartek – na zakończenie OKTAWY – poświęcenie WIANKÓW - pierwocin kwiatów i zbóż. Wtedy przyjmą kandydaturę nowi Ministranci, Schola i Bielanki.
  12. W czwartek MsJ mają spotkanie robocze po Mszy św. Prosimy o strój roboczy. A w niedzielę na Sumie przyjmą swoje zobowiązania na kolejny rok.
  13. W piątekOAZA kończy rok formacyjny Mszą św. o g. 18.00.
  14. W sobotę startuje PARAFIADA, tj. zawody sportowe służb liturgicznych.
  15. Bardzo dziękuję za pomoc w Uroczystość Bożego Ciała: S. Orionistkom, S. Elżbietankom, Rodzinom p. Fabijańskim, Frączyk, Białeckich i Odnowie w Duchu Świętym (ołtarze), TOTUS TUUS, dzieciom, sypaczkom, bielankom, ministrantom i szafarzom, Żywemu Różańcowi, S. P.Z.G. a szczególnie naszej POLICJI. oraz M. Amerlik, A. Cendrowskiej, A. Matulczyk, A. Kamińskiej, M. Piotrowskiemu, G. Niemiec, i wielu INNYM. I za inną pomoc: T. Skurczyńskiemu, P. Fryszczynowi, L. Mielochowi, A. Pisarek, P. Żbikowskiemu, G i M Kowalskim, K. Kusztalowi, P. Konarzewskiemu, M. Dmochowskiemu, T. Chomicz, a także: P. i A. Olszakom, M. i J. Wojciechowskim, M. i M. Koźlakowskim, J. i A. Oniśk, M. i A. Kowalskim-Klein, I. i L Krasuckim, F. i A. Wolskim.
  16. WSPOMNIENIA: wtorekśw. Antoniego z Padwy, środa – św. Michała Kozala i bł. Teofiliusa Matulionisa, czwartek bł. Jolanty, sobota – św. Albert Chmielewski.
  17. Dom Rekolekcyjny: 16-18. 06. – Kurs Tobiasz i Sara oraz (u SS. Elżbietanek) -16-18. 06. – Kurs Filip dla młodych. W wakacje REO (9-16.07, oraz Rek. o radości w Duchu Świętym (RoR) – 16-22.07.
  18. W wakacje2 duże wyjazdy (tyg.) – Grupy Odnowy – rodzinny i Wspólnoty Przymierza Św. Rodzina, a nadto wyjazd dzieci oraz Młodzieży na ŚDM.
  19. Zachęcamy do obejrzenia w kinach filmu o bł. Carlo Acutisie oraz o rodzinie Ulmów.
  20. Trwają zapisy na Mszę św. beatyfikacyjną rodziny Ulmów 9-10.09.br.

KIOSKTYGODNIKI, „OREMUS”- na VII i VIII,  „ Mały Gość Niedzielny”, „Trwajcie w miłości” oraz  książki o Duchu Świętym i książka „Czerwony Buran” naszej parafianki.

- Na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej złożyliście 1440 zł..

Finał projektu „AKTYWNA PARAFIA”.  Szczerze dziękuję: Radzie Parafialnej: R. Chmielewskiemu, E. Wichowskiej, A. Bulskiej, J. Tokarskiemu, J. i K. Call, M. Krukowiczowej, R. Kindzierskiemu, M. Wąsikowi, Z. Tomczakowi, P. Wojtas, J. Pszkitowi, Ł. Siedleckiemu, E. Mydłowskiej, J. Dąbrowskiej, A. Bełczykowi. Oraz – J. Dmochowskiej, A. van Soest, P. i A. Fryszczyn, T. Kozłowskiej, K. Stereńczak, M. Krukowicz, J.i B. Sapierzyńskim, J. E. i B. Wojtyra, K. Jurkiewicz, J. M. i Z. Wojciechowskim, W. Rumniak, D. Kowalskiemu, M Koprowskiemu, K. Walasek, T. Kornackiemu, J. Soleckiemu, K. Mycielskiej.

Na 10114 parafii zajęliśmy II-gie miejsce. Wielkie podziękowanie Wszystkim autentycznie zaangażowanym w ten projekt. To dar i zobowiązanie. Więc pytam – jakie jest TWOJE ZAANGAŻOWANIE, AKTYWNOŚC ???

Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/