XVII NIEDZ. ZWYKŁA - 26.07.2015

1.      Dziś wspominamy także świętych JOACHIMA i ANNĘ, rodziców Maryi, a dziadków Jezusa. To patronalny dzień wszystkich Babć i Dzidków.

2.      Dziś NIESZPORYo17.30.

3.      Jutro NAB. przy RELIKWIACH  KRWI  JANA PAWŁA II, po wieczornejMszy św.

4.      W tym tygodniu I SOBOTA MIES. Zapraszamy na godz. 17.00 na konferencję i modlitwę różańcową. W ROKU MARYI dajmy Jej tak swój czas.

5.      W sobotę, 1 sierpnia 71. rocznica Powstania Warszawskiego. O 17 zadzwonią dzwony dla uczczenia pamięci tego wielkiego zrywu ku wolności, zaś po wieczornej

Mszy św. przejdziemy pod obelisk ofiar Powstania.

6.      KSIĘGA TRZEŹWOŚCI na sierpień - (Polskę dotyka plaga alkoholizmu, Polacy piją więcej niż w czasach PRL – alarmuje Zespół Episkopatu ds. Trzeźwości).

7.      We wtorek wspomnienie św. Charbela – niesamowitego świętego z Libanu.

8.      Zachęcamy do uczestnictwa wpieszych pielgrzymkach na Jasną Górę .

9.      W WAKACJE:

-KANCELARIA czynna- PONIEDZIAŁEK i CZWARTEK po Mszy św. wieczornej

- SPOWIEDŹ w tygodniu -10 min. przed Mszą świętą.

10.    Przypominam, że ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU jest: wtorek - od 18.30 - 20.00 oraz w piątek - od 7.45 - 18.00 (11.00-14.30). O godz. 15.00 KORONKA.

11.    Dziś nasz Caritas zbiera na pomoc wakacyjną naszym 8 rodzinom wielodzietnym.

12.    Za tydzień TACA INWESTYCYJNA. Wykonano: prace pielęgnacyjne na Cmentarzu, zakupione 20 pelerynek dla bielanek, dofinansowano 7 wyjazdów wakacyjno-rekolekc.

KIOSK:  NIEDZIELA,  IDZIEMY,  GOŚĆ NIEDZIELNY,  "OREMUS"- na sierpień, nowy nr. "Miłujcie się", Mały Gość Niedzielny,  "Modlitewnik św. Rity" iinne książki, PŁYTY CD, filmy i ikony.

ZAPOWIEDZI: I-sze

- Adam RYBAK - kaw. i Małgorzata MIŁOSZ - panna, oboje z par. tut.

- Marcin WENCŁAWIAK - kaw. z par. tut. i Ewelina TOMASZEWSKA - panna z Banichy

II. - Łukasz Dariusz NOWAK - kaw. z Zal. Dolnego i Monika Natalia MACIEJEWSKA - panna z par. tut.

PAMIETAJ (w wakacje) - O GODNYM  STROJU i NIEDZIELNEJ     MSZY ŚW.