XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 06.08.2023

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem - bit.ly/swHubertZG.

- KANCELARIA w WAKACJE CZYNNA TYLKO w poniedziałki i czwartki od 18.30 -19.30.
- SPOWIEDŹ w WAKACJE: w tygodniu - tylko przed Mszami świętymi; w niedziele – zwykle normalnie.

ADORACJA PIĄTKOWA w całe wakacje - OD godz. 15.00 (od KORONKI).
ADORACJA codzienna od godz. 17.30. Zapraszamy.

1. Dziś - Święto PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO, a zarazem niedziela MŁODYCH.
  2. Dziś NIESZPORY o g. 17.30. Zapraszamy.
  3. Sierpień – miesiąc szczególnych wydarzeń religijnych i patriotycznych.
  4. Zachęcamy do wpisania się do KSIEGI TRZEŹWOŚCI i podjęcia modlitw o trzeźwość.
  5. W piątek o 17.20 WYPOMINKI i MSZA św. Wypominkowa.
  6. Grupa Odnowy zaprasza na spotkania modlitewne we wszystkie wtorki wakacji także.
  7. Bardzo proszę o pomoc w układaniu pociętego drewna w tym tygodniu.
  8. WSPOMNIENIA: – bł. Edmunda Bojanowskiego, wtorekśw. Dominika, środa – św. Teresy od Krzyża, czwartek – św. Wawrzyńca, piątek – św. Klary, sobotę – św. Joanny de Chantal, za tydzień – św. - Maximusa.
  9. Dziękuję: A. Pisarek, E. Żbikowskiej, D. i T. Kozłowskim, U. Górskiej, K. Trojanowskiej, M. Dąbrowskiej, E. Urwalskiej, E. Maliszewskiej, M.i G. Kowalskim i D. Pastuszak.
  10. Wyjazdy rekolekcyjne: Odnowa (ok.100 z dziećmi), Oaza – (34 + 10 małż), Dzieci – (prawie 40), Młodzież: -Mikaszówka (20) i ŚDM (50) oraz Wspólnota Przymierza – św. Rodzina. Plus z indywidualnych rekolekcji i pielgrzymek.
  11. Wyruszyły pielgrzymki na Jasną Górę. Proszę o modlitwę za pielgrzymów.
  12. 15 sierpnia planujemy jak zwykle pielgrzymkę do Pieczysk. Proszę zapisywać się na listę w zakrystii. Wyjście o g. 7.00 spod kościoła.
  13. Dziś rozpoczynają się tygodniowe Rekolekcje Wspólnoty Przymierza – św. Rodzina.
  14. Dziś TACA INWESTYCYJNA: zamknięty remont generalny kolejnego pomieszczenia, zakup 25 mp. drewna dębowego, opłaty za cięcie drewna i przegląd P-Poż..
  15. Od dziś wieczór do 8.08 (wtorek) zastępować nas będą nasi księża Kapelani. Kancelaria będzie czynna tylko w czwartek.

KIOSKTYGODNIKI, „OREMUS”- na IX,  „ Mały Gość Niedzielny”, „Trwajcie w miłości” oraz  ciekawe książki i albumy o Rodzinie Ulmów.

ZAPOWIEDZI: II. Bartłomiej MILANOWSKI – kaw. z Zalesia Dolnego i Natalia Danuta GAWARSKA – panna z par. tut.

-  STRÓJ w kościele – godny, niekoniecznie wygodny.

Rodziców i Dziadków - uwrażliwiamy, by dopilnować praktyk wiary dzieci i wnuków.

Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/