II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 08.03.2020

Trwa ROK MISJI ŚWIĘTYCH (raz na 10 lat).

1. Za nami REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Bardzo dziękuję obecnym na nich. Jesteście radością Parafii. To bardzo istotny czas Roku Misji Świętych. Mam nadzieję na nowe poruszenie wśród naszych muzykujących i kochających Maryję, ….a nadto zachęta do codziennego życia Słowem Bożym i łaską przebaczenia.
  2. Za tydzień przyjmiemy w Relikwiach św. Klemensa HOFBAUERA, patrona Warszawy.
  3. W piątek DROGA KRZYŻOWA: A) o 16.00 dla DZIECI; B) o 18.30 dla wszystkich.
  4. Dziś Drugie GORZKIE ŻALE o godz. 17.00.
  5. „KSIĘGA TRZEŹWOŚCI” - na ołtarzu Matki Bożej. Zachęcam do wpisania się.
  6. W najbliższy wtorek zaczynamy 5. Tygodniowe tzw. Rekolekcje w drodze” pt. ABC Chrześcijaństwa. Bardzo zapraszam wszystkich, także młodzież (od ostatniej klasy szkoły podstawowej).
  7. Dziś kolejne Spotkanie Komunijne (dla par małżeńskich).
  8. Dziś po wieczornej Mszy św. spotkanie grupy młodzieżowej – Zostaw Ślad.
  9. Mężczyźni św. Józefa (MsJ) zapraszają w czwartek na spotkanie z nauczaniem o Mszy św. Od wtorku zaczynają Nowennę do św. Józefa o g. 21.00 przy figurze św. Józefa.
  10. W piątek o 17.20 WYPOMINKI, a potem Msza św. za polecanych w nich zmarłych.
  11. W najbliższą sobotę od g. 10.00 - Skupienie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
  12. Za 2 tyg. (22.03) podejmiemy „Duchową Adopcje”(za tydzień gazety o tej akcji). Wtedy też młodzież zbierać będzie „pieluchę dla malucha”, a 25.04 będzie Krwiobus w g. 10-14.
  13. Wspomnienia: jutro – św. Dominika Savio, w czwartek – św. Alojzego Orione (będą SS. Orionistki bo wypada 80 r. urodzin św. Alojzego).
  14. ROZBUDOWA ORGANÓW zakończona !!! Dziękuję za wpłaty (rozliczenie zamknięte – Ofiary z 2 lat kolędowych i wpłaty od Darczyńców /by zamknąć dodałem z tegorocznej kolędy/. Mamy instrument koncertowy. Dodamy tzw. dzwony i ruchomego aniołka i może słońce). Dziękuję jeszcze raz wszystkim licznym Ofiarodawcom.
  15. Bardzo proszę o męską pomoc w rozwiezieniu ziemi, przy nowej kostce.
  16. Zachęta do obejrzenia filmu – „Najświętsze Serce” w kinach.
  17. Dziś TACA na nasze SEMINARIUM – ogłoszona przez naszego Biskupa.
  18. W Domu Rekolekcyjnym: Kurs Tobiasz i Sara (13-15.03), Kurs Przedmałżeński. (20-22.03), Seminarium Posługi Modlitwą Wstawienniczą (27-29.03).

KIOSK:   TYGODNIKI:  Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny, "Miłujcie się", nowy – „Mały Gość Niedzielny”, „Oremus”.  Polecam: albumy o Ks. Prymasie.

ZAPOWIEDZI:

I. Krzysztof Robert Krężelewski -kaw z p.tut. i Kataryna Matyashchuk -panna z W-wy
Kamil Tekiel – kaw. Z Sobkowa i Małgorzata Wichowska -panna z p. tut.
Krzysztof Jędrzejewski – kaw. Z W-wy i Magdalena Brzeska – panna z p. tut.

Zapraszam na Msze św. za Pawła Królikowskiego – w niedzielę 29 marca o g. 12.30.

Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/