ZPU - wiadomości bieżące - 2022-03-27

Dziękujemy za przyniesione dary i wpłaty pieniężne, w tym również na konto.

Udzielamy odpowiedzi na pytania zadane przez naszych gości z Ukrainy:

A. Czy greko-katolik może ważnie spowiadać się, uczestniczyć w naszej Mszy Świętej (katolickiej) i przyjmować Komunię Świętą?

Oczywiście, bo nie różni nas zrozumienie nauki Pana Jezusa (dogmaty), a jedynie obrządek czyli sposób sprawowania liturgii.

B. Czy prawosławny może ważnie spowiadać się, uczestniczyć w naszej Mszy Świętej (katolickiej) i przyjmować Komunię Świętą?

Jeśli nie ma możliwości uczestniczenia we właściwej cerkwi (najbliższa świątynia prawosławna znajduje się w Warszawie, na ul. Puławskiej 568 - na granicy z Mysiadłem - http://hagiasophia.waw.pl/), to korzystając z przywileju pragnienia wiary, może.

C. Przy spowiedzi prosimy nie lękać się niepełną znajomością języka polskiego. Na pewno zrozumiemy się. A nadto decydująca jest skrucha i żal.

Ksiądz Proboszcz

Porządek Mszy Świętych i spowiedzi poniżej wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.

A. Чи може греко-католиксповідатися, брати участь у Святій Літургії (римо-католицькій) і приймати Святе причастя?

Звісно так, адже наука наших Церков (догмати) для греко та римо- католиків не відрізняється, відмінним є тільки обряд, тобто спосіб відправи Богослужінь.

B. Чи може правослаславний сповідатися, брати участь у Святій Літургії ( римо-католицькій) і приймати Святе причастя?

Якщо немає можливості відвідувати свій храм (найближчий православний храм: Варшава, вул. Пулавська 568 - http://hagiasophia.waw.pl/), то згідно привілею прагнення віри можна.

C. В часі сповіді просимо не турбуватися про недосконале знання польської мови. Точно порозуміємось. Більш важливим є каяття і жаль.

Настоятель храму

Розклад нижче вказаних Святих Літургій і сповіді знаходиться надошці оголошень.

Святі Літургії

Будні дні: 7.15