poniedziałek i piątek:
po Mszy wieczornej do 19:30
wtorek i czwartek: 17:00-17:50
środa i I piątek miesiąca -
- NIECZYNNA
Naśladował Jezusa, poświęcając się delikatnemu dziełu wychowania, promocji ludzkiej i formacji chrześcijańskiej, z troską otaczając tych, którzy zostali mu powierzeni i przyjmując krzyż: tak kardynał Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych, podsumował życie i duchowe dziedzictwo marysty Lycariona Maya (znanego w świecie jako François Benjamin), który 12 lipca został beatyfikowany w parafii św. Franciszka Salezego w Barcelonie.
Francuzi przeżywają czas duchowego przebudzenia. Można się spodziewać, że dadzą o tym świadectwo również na Jubileuszu Młodych, który na przełomie lipca i sierpnia ma zgromadzić w Rzymie milion pielgrzymów. Z najnowszych danych wynika, że Francuzów będzie tam więcej niż Polaków. To również oni przypomną młodym teologię ciała Jana Pawła II.
Rzym, kościół Stygmatów św. Franciszka. To tutaj, nieopodal miejsca zabójstwa Juliusza Cezara, w prezbiterium, znajduje się monument, który opowiada historię nie tylko jednej osoby, lecz także polskiej monarchii. Mowa o nagrobku Władysława Konstantego Wazy – ostatniego z polskiej linii tej słynnej dynastii, nieślubnego syna króla polskiego Władysława IV. Najważniejsze lekcje historii nie krzyczą z podręczników – ale szepczą z marmurowych płyt w cieniu wielkich bazylik.
Jedynie modlitwa utrzymuje spójność małej wspólnoty chrześcijańskiej w Gazie, wyczerpanej przez wojnę i brak żywności. O trudnej sytuacji parafii w tej palestyńskiej enklawie opowiada watykańskim mediom argentyński kapłan, o. Gabriel Romanelli, proboszcz parafii Świętej Rodziny: „Jest ogromne zmęczenie i niepokój, ponieważ mamy poczucie, że zostaliśmy tutaj niemal zupełnie sami”.
Komentując w 1993 r. czytany w dzisiejszej liturgii fragment Ewangelii, Jan Paweł II wezwał do nieulegania relatywizmowi i otwartego głoszenia prawdy: „Jest to dług, który Kościół ma w szczególności wobec młodych pokoleń, których naturalne dążenie do świata nowego może znaleźć satysfakcjonującą odpowiedź tylko w Chrystusie, jedynej autentycznej „nowości” w historii. […] Dzisiaj nie jest czas na ukrywanie Ewangelii, ale na „głoszenie jej na dachach” (por. Mt 10, 27)”.