BOŻE CIAŁO - 4.06.2015

Czym jest przyjęcie Komunii Świętej? Wchłonięciem w swoje życie wewnętrzne Ciała Jezusa przemienionego przez śmierć i Zmartwychwstanie, Krwi Jezusa przemienionej przez śmierć i Zmartwychwstanie. Przyjmujemy zmartwychwstałego Jezusa – tego samego, ale zupełnie innego, który stał się tajemnicą podtrzymującą nasze życie.

Przy Komunii Świętej mówimy nieraz o strachu. Boimy się grzechu – to ważna świadomość, ale na grzech jest sposób: żal za grzechy i spowiedź święta.

Jest jeszcze inny lęk, o jakim zapominamy: jeżeli przyjmę Jezusa – mam żyć Jego życiem. Komunia jest niebezpieczna, jest szalonym zobowiązaniem: mam tak jak On przyjąć cierpienie, ofiarę, to, czego Bóg ode mnie zażąda. Przerażająca wielkość Komunii Świętej: mam żyć życiem samego Boga.

ks. Jan Twardowski