IV NIEDZ. WIELKIEGO POSTU - 6.03.2016

1.      B. dziękuję obecnym na Rekolekcjach, to znak poważnego potraktowania tego czasu.

2.      GORZKIE ŻALE (4) dziś o godz. 17.00.

3.      W piątek Nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ: A) -16.00 dla DZIECI;  B) - 18.30 dla wszystkich. Dziękujemykandydatom do Bierzmowania.

4.      Najbliższa DROGA KRZYŻOWA odbędzie się ulicami Zalesia i poprowadzi OAZA.

5.      Dziś obowiązkowaKONFERENCJA PRZED-CHRZCIELNA o godz. 10.10.

6.      W piątek o 17.20 WYPOMINKI, a po nichMSZA św. za polecanych w nich.

7.      Za tydzieńSPOTKANIE I KOMUNIJNE.

8.      Za tydzień SPOTKANIE zwolontariuszami ŚDM.

9.      Za tydzieńSUMA - Msza łacińska.

10.    Jutro wspominamy św.: Perpetuę i Felicytę, w śr.-św. D. Savio, w sob.-św. A. Orione.

11.    Informuję, że po długim staraniu przyjęła zaproszenie P. Anna Golędzinowska, była modelka, prezenterka włoskiej TV, a także zmanipulowana w handlu kobiet. Spotkanie dla rodziców będzie 18.03 (piątek) o godz. 19.15, zaś dla młodzieży w sobotę od 10.45.

12.    ZBIÓRKAna KWIATY do Grobu Bożego - (osoby z kartą i pieczęcią parafii).

13.    Świece CARITASsą przy wyjściu (podaję kwotę: po 10 zł).

14.    W kruchcie kościoła i w Top Markecie-kosz na dary miłosierdzia dla potrzebujących.

15.    Bardzo proszęmężczyzn o pomoc w układaniu drewna w środę od południa.

16.    TACA INWESTYCYJNA - na zakup drewna, nowe stoły na ŚDM, remonty.

17.    8 marcaDZIEŃ KOBIET.

KIOSK:  Gość Niedzielny,Idziemy, Niedziela, "OREMUS" na kwiecień, Tak Rodzinie,  BIBLIA i modlitewniki na czas Jubileuszu i Roku Miłosierdzia.

ZAPOWIEDZI:  II:

- Kamil Łukasz LECHAŃSKI -  kaw. z W-wy i Elżbieta LASZCZKOWSKA - panna z par. tut.

- Mariusz Adrian BĄBIK - kaw. i Marta Anna BEDNAREK - panna, oboje z par. tut.

REKOLEKCJERoku Jubileuszu- O MOCY UWIELBIENIA.Dziękuję obecnym, a szczególnie młodzieży.

X - ZJAZD GNIEŹNIEŃSKI (11-13.03.2016)

Trudno uwierzyć i opowiedzieć, z jaką wspaniałością przyjmował wówczas Bolesław cesarza i jak prowadził go przez swój kraj aż do Gniezna. Gdy Otto ujrzał z daleka upragniony gród, zbliżył się doń boso ze słowami modlitwy na ustach. Tamtejszy biskup Unger przyjął go z wielkim szacunkiem i wprowadził do kościoła, gdzie cesarz zalany łzami, prosił świętego męczennika o wstawiennictwo, by mógł dostąpić łaski Chrystusowej. Następnie otworzył zaraz arcybiskupstwo. Arcybiskupstwo to powierzył bratu wspomnianego męczennika Radzimowi ... (7-15.03.1000)

II Zjazd Gn. - 3.06.1997 Zorganizowano w tysięczną rocznicę śmierci św. Wojciecha z udziałem papieża Jana Pawła II i siedmiu prezydentów krajów Europy Środkowej i Wschodniej (PolskiAleksandra Kwaśniewskiego, NiemiecRomana Herzoga, CzechVáclava Havla, SłowacjiMichala Kovacza, WęgierArpada Göncza, UkrainyLeonida Kuczmy, LitwyAlgirdasa Brazauskasa). Przesłaniem zjazdu były papieskie słowa: „Nie będzie jedności Europy, dopóki nie będzie ona wspólnotą ducha!”

Ks. K. Grzejszczyk   /proboszcz/