WIELKANOC - 2016

1.      Zmartwychwstanie Pana Jezusa jest największym Świętem chrześcijan. Towarzyszy mu OKTAWA (8 dni) ciągłej radości z tego Wydarzenia. (Nie ma postu w piątek).

2.      W II. Dzień Świąt tradycyjnie TACA na Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL).

3.      W Okresie Wielkanocnym odprawiamy DROGĘ  ŚWIATŁA. Zapraszamy na radosne rozważanie prawdy Zmartwychwstania - w piątki po wieczornych Mszach św..

4.      Jutro kolejne NAB. do Jana Pawła II, przy relikwiach Krwi o 17.40.

5.      Za tydzień NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA z uroczystą KORONKĄ i Adoracją w GODZINIE MIŁOSIERZDIA (bez Mszy św.). To także KULMINACYJNY moment w  ROKU MIŁOSIERDZIA. Przeżyjmy go duchowo !

6.      Z tej racji będzie to niedziela poświęcona ŚWIATOWYM  DNIOM  MŁODYCH, z kolejnym przybliżeniem i zaproszeniem do współtworzenia tego wydarzenia. Po Mszach świętych Młodzi będą żebrali na wsparcie ich dzieła w naszej Parafii !!!

7.      Jutro na Sumie prosimy o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia i za Ojczyznę.

8.      Za tydzień - KONF. przed-CHRZCIELNA (obowiązkowa) dla planujących chrzest dzieci w kwietniu lub maju (o 10.10).

9.      W tym tygodniu I. PIĄTEK MIES. (SPOWIEDŹ rano i od 15.30!!; odwiedzamy CHORYCH) i I. SOBOTA MIES. - o 17. 00 - konferencja, potem Różaniec i Msza św. za Żywy Różaniec i naszą Ojczyznę.

10.    Dziękuję wszystkim, którzy uświetnili nasze TRIDUUM   PASCHALNE: Ministrantom, Szafarzom, Chórowi i Scholii młodzieżowej, Totus Tuus, Oazie, Odnowie w Duchu Świętym, Kościołowi Domowemu, Bielankom, Wolontariuszom ŚDM, Żywemu Różańcowi, Panom ze straży przy Grobie Bożym i Harcerzom; orazRodzinom Walasek, Trojanowskim i Olszak a takżeA. Bulskiej,  E. Fijałkowskiej , E. Jurkiewicz, Z. Kłoda,  A. Korneluk, A. Lewkowicz, M. Malinowskiej, Anecie i Julii Orzechowskim.

11.    SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA składam ks. Kamilowi, ks Sławkowi, Ks. Czesławowi, oraz S. Zakrystiance S. Mateuszy i S. Teresili, Siergiejowi, B. Dąbrowskiemu, J. Soleckiemu, M. Dmochowskiemu, G.Kusoskiemu, P. Konarzewskiemu oraz T. Kusoskiemu i prowadzącymmodlitwy liturgiczne, oraz Harcerzom ze swoim sztandarem oraz SPZG.

12.    Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. To piękny dar serc i wiary.

13.    Jutro nasz CARITAS będzie zbierał ofiary na pomoc naszym 8 rodz. wielodzietnym i 2 młodym osobom niepełnosprawnym.

14.    Dziękuję za pomoc w grabieniu liści: P. Wolskim, J. Tokarskiemu, Weronice i Emilii Dąbrowskim.

15.    Jutro czynny będzie nasz KIOSK.