WPROWADZENIE - 73.02.2016

W jakim momencie Jezus powiedział do Szymona, że będzie nie tylko rybakiem, który chlapie się w wodzie, ale kapłanem, apostołem, papieżem? Powiedział to wtedy, kiedy Piotr uświadomił sobie dwie sprawy: swoją bezradność (całą noc łowił i niczego nie ułowił) i swoją grzeszność (uznał, że nie jest godzien być w jednej łodzi z Panem Jezusem). Właśnie w tej nieoczekiwanej chwili, kiedy wydawałoby się, że Jezus ma przy sobie człowieka niezdolnego do wielkiej pracy – Chrystus powiedział mu: Będziesz nie tylko rybakiem, ale nawet Ojcem Świętym!

Jeżeli nie ufamy sobie, nie polegamy tylko na własnych siłach i własnej świętości, ale stawiamy na Boga – jesteśmy potężni. Jeżeli liczymy na samych siebie – niczego nie zdołamy uczynić.

Bóg posługuje się tymi, którzy Mu ufają i nie liczą wyłącznie na siebie.

ks. Jan Twardowski