ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 28.05.2023

1. NABOŻEŃSTWA MAJOWE – sprawujemy codziennie o g. 18.00 z czytankami majowymi. W niedziele o 17.30.
  2. Dziś UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Kończy się czas spowiedzi św. wielkanocnej.
  3. Jutro II. Dzień ZIELONYCH ŚWIĄT. Msze św. o: 7.15, 9.00 i 18.00.
  4. Od czwartku zaczynamy NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE o godz. 18.00.
  5. Za tydzień Niedziela TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.
  6. Za tydzień – 4 czerwca - o 15.00 - J. Ex. Ks. Biskup Michał JANOCHA udzieli SAKRAMENTU BIERZMOWANIA Młodzieży naszej Parafii. Proszę włączmy się w modlitwę o owoce tego Sakramentu.
  7. Dziś spotkanie o 10.05 dla Dzieci i Rodziców przed ROCZNICĄ. A za tydzień o g. 11.00 Uroczystość ROCZNICY I. KOMUNII ŚW. (próba w piątek o 19.30).
  8. Dziś o 11.00 nastąpi PROMOCJA MINISTRANCKA. Dziękujemy K. Walaskowi za wielką pomoc w tej formacji.
  9. Dziś na Sumie kolejny krok wiary Grupy Odnowy – przyjęcie "CREDO” – dla wzrostu i zaangażowania.
  10. Jutro po wieczornej Mszy św.- NABOŻEŃSTWO do św. JANA PAWŁA II.
  11. W tym tygodniu wypada : I. CZWARTEK (adoracja od g. 17.00); I. PIĄTEK (SPOWIEDŹ rano i od g. 15.30. Dodatkowa Msza św. o g. 16.00. Odwiedzamy CHORYCH); i I. SOBOTA miesiąca ( Nabożeństwo FATIMSKIE o g. 17.00 z Różańcem i Mszą św. za Żywy Różaniec i Ojczyznę).
  12. W sobotę grupa naszej młodzieży wyjeżdża na Pola Lednickie na wielkie spotkanie młodych.
  13. W sobotę kończy się 3. cykl spotkań małżeńskich wyjazdem do Żdżar – na zamknięcie, podsumowanie, spływ, potańcówkę i ognisko. Dziękuję ekipie prowadzącej te spotkania.
  14. Za tydzień po Mszy św. wieczornej SPOTKANIE z NOWYMI Kandydatami do Bierzmowania.
  15. Bardzo dziękuję: Totus Tuus, A. Cendrowskiej, Al. Kamińskiej, B. Luty, A. Poruszek.
  16. WSPOMNIENIA: dziś – bł. Prymasa Tysiąclecia, wtorekśw. Zdzisławy, środę – święto Nawiedzenia N.M.Panny, czwartek – święto – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, piątek – św. Marcelina i Piotra MM, sobota – św. Karola Lwangi i Tow. MM.
  17. Dom Rekolekcyjny: 2-4. 06. Kurs Przedmałżeński, 16-18. 06. – Kurs Tobiasz i Sara oraz (u SS. Elżbietanek) -16-18. 06. – Kurs Filip dla młodych, a w wakacje REO (9-16.07, oraz Rekolekcje o radości w Duchu Świętym (RoR) – 16-22.07.
  18. W wakacje2 duże wyjazdy (tyg.) – Grupy Odnowy – rodzinny i Wspólnoty Przymierza Św. Rodzina, a nadto wyjazd dzieci oraz Młodzieży na ŚDM.
  19. Podziękowanie Rodzicom Komunijnym za dar 11.tys na projektowany żyrandol (69 Dzieci) oraz Dzieciom za dar na Misje św. – 1833,50
  20. Konkurs –„Aktywna Parafia - prośby: na 3.06. – stroje leśników i dziczyzna.
  21. Dziś nasza CARITAS kwestuje już na wakacyjne wsparcie dla rodzin potrzebujących i wyjazd wakacyjny z Księdzem i Siostrą.
  22. Za tydzień - TACA INWESTYCYJNA: zakup 50 mp drewna, remont generalny kolejnego pokoju.
  23. Zachęcam do obejrzenia w kinach filmu o bł. Carlo Acutisie.

ZAPOWIEDZI : II. Jan Jacek GRZEGORCZYK – kaw. z par. tut. i Karolina Weronika SEREDA – panna z Chotomowa

KIOSKTYGODNIKI, „OREMUS”- na wakacje,  „ Mały Gość Niedzielny”, „Trwajcie w miłości” oraz pamiątki eucharystyczne i książka o Duchu Świętym i książka „Czerwony Buran” naszej parafianki.

SŁOWO KARDYNAŁA K. NYCZA zaproszenie na Święto Opatrzności Bożej (za tydzień do Wilanowa) oraz zbiórka do puszek po Mszach świętych.