- Kategoria: Aktualności
- Odsłon: 4139
Zapraszamy do obejrzenia galerii z Dnia Papieskiego, podczas którego nasi Wolontariusze ŚDM zbierali ofiary na pomoc uzdolnionej młodzieży, którą wspiera Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z Dnia Papieskiego, podczas którego nasi Wolontariusze ŚDM zbierali ofiary na pomoc uzdolnionej młodzieży, którą wspiera Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.
„Królestwo moje nie jest z tego świata” - powiedział Jezus, ale powiedział także: „Teraz królestwo moje nie jest stąd”. Królestwo Jego nie posługuje się przemocą, nienawiścią, złością - tym, na czym opierają swoją potęgę władcy ziemscy. Jednak Jezus jest królem tego świata i kiedyś ogarnie nas zdumienie, gdy się dowiemy, przez jakich ludzi, wiernych Ewangelii, a nie zauważonych - królował na tym świecie.
Ciekawe, że właśnie dwaj poganie, Piłat i żołnierz, który przebił włócznią bok Jezusa - świadczą o Jego nieprzemijającej potędze. Jezus mówił, że jest królem, wtedy kiedy był najmniej podobny do króla. Dzisiaj mówi się o Piłacie tylko dlatego, że urodził się w czasach Jezusa.
ks. Jan Twardowski
1. Za tydzieńrozpoczniemy już ADWENT.
2. REKOLEKCJE ADWENTOWE - FATIMSKIE zaczniemy 6 grudnia w II. Niedz. Adwentu i zakończymy 8.XII w Ur. Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. (Przez posługę kustosza Sanktuarium Fatimskiego otrzymaliśmy Relikwie Dzieci Fatimskich). Tymi Rekolekcjami zakończymy ROK MARYI, a zaczniemy ROK MIŁOSIERDZIA (od 8.XII).
3. WIEŃCE ADWENTOWE poświęcone zostaną podczas Mszy św. z udziałem dzieci.
4. Za tydzień będą już Świece CARITAS.
5. Tradycyjnie przy św. Antonim pod chórem i w Top-Markecie wystawiony jest KOSZ na dary spożywcze dla potrzebujących z naszej parafii.
6. Dziś - SPOTKANIE kandydatów do Bierzmowania.
7. Dziś - jak każdego 22przed Mszą św. wiecz. od 17.30 Nabożeństwo do św. RITY -patronki spraw beznadziejnych (koszyczek na kartki z intencjami, róże).
8. W środę wspomnienie małżonkówbł. Marii i Luigiego Quattrocchi.
9. Za tydzień -po Mszy o godz. 9.00 zapraszamyWszystkich, którzy zaprosili młodych przyjeżdżających na ŚDM.
10. Za tydzień SPOTKANIE LIDERÓW, po wieczornej Mszy św. nt. dróg odnowy parafii.
11. W imieniu organizatorów dziękuję za TACĘ na ŚDM - rekordowa - 5 tys..
12. Także w imieniuParafialnego Centrum ŚDM dziękuję za wsparcie naszegoFunduszu przez ofiarę za tzw."Ciasteczka młodych".
13. DOM REKOLEKCYJNY: od piątku- "Kurs Filip dla młodych"- od 19 r. życia, a za3 tyg. (11-13.XII) - Rekol. - O Szczęściu Małżeńskim (z małż. Quattrocchi i Martin).
ZAPOWIEDZI: II.
Robert CENDROWSKI - kaw. z par. Przysucha i Anna Elżbieta PAWŁOWSKA -panna -z par. tut.
KIOSK:
Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, "OREMUS" - na grudzień, "Miłujcie się", książka o Maryi, KALENDARZE i CD ks. Dziewieckiego -"Stworzeni, by kochać".
Ks. K. Grzejszczyk
/proboszcz/
"Błogosławieni miłosierni" - Hymn Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016.
1. Wznoszę swe oczy ku górom, skąd
Przyjdzie mi pomoc;
Pomoc od Pana, wszak Bogiem On
Miłosiernym jest!
2. Kiedy zbłądzimy, sam szuka nas,
By w swe ramiona wziąć,
Rany uleczyć Krwią swoich ran,
Nowe życie tchnąć!
Refren: Błogosławieni miłosierni,
albowiem oni miłosierdzia dostąpią!
3. Gdyby nam Pan nie odpuścił win,
Któż ostać by się mógł?
Lecz On przebacza, przeto i my
Czyńmy jak nasz Bóg!
Refren: Błogosławieni miłosierni,
albowiem oni miłosierdzia dostąpią!
4. Pan Syna Krwią zmazał wszelki dług,
Syn z grobu żywy wstał;
„Panem jest Jezus” – mówi w nas Duch.
Niech to widzi świat!
Refren: Błogosławieni miłosierni,
albowiem oni miłosierdzia dostąpią!
Więc odrzuć lęk i wiernym bądź,
Swe troski w Panu złóż
I ufaj, bo zmartwychwstał i wciąż
Żyje Pan, Twój Bóg!
Błogosławieni miłosierni,
Albowiem oni miłosierdzia dostąpią
1. Za tydzieńostatnia niedziela Roku Kościelnego - Ur. Jezusa Chrystusa KRÓLA WSZECHŚWIATA.
2. Dziękujęza uczczenie ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI - wywieszone flagi, piękny koncert naszego Chóru, modlitwę na Mszach świętych.
3. Dziękuję S. Pilipionok za malowidła rewersu krzyża, który zawisł nad ołtarzem.
4. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ODPUSTU: S. Mateuszy i Teresilli, P. Bogdanowi, P. Organiście, Służbom Liturgicznym; grabiącym liście: J. Andziak, M. Świetlik, M. Parczewska, D. Orzechowska, M. Poruszek, A. U. i T. Pisarek, B. Suska, J i A. Kossakowscy, M. Folwarski, E. i T. Wolscy, A. Górski, J. Dracz, J.Skrzynecki, p. Górzyńskiej, rodz. Wojciechowscy; Piekarni w Wólce Kozodawskiej oraz Zb. Szot, M. Piotrowski, J. Rabiega, W. Skalski, K. Dąbrowski, Koło Łowieckie Chojnów, fundatorzy ornatów Matki Bożej i Świętych.
5. Podczas ODPUSTU - w obecności Ks. Dziekana i Kapłanów z Dekanatu - oficjalnie wprowadziliśmy w posługę naszych WOLONTARIUSZY ŚDM.
6. Dziś o godz. 19.00Wolontariusze mają kolejne swojespotkanie formacyjne.
7. Za 2 tygodnie -29 bm. po Mszy o godz. 9.00 zapraszamyWszystkich, którzy zaprosili młodych przyjeżdżających na ŚDM.
8. Dziś - SPOTKANIE KOMUNIJNE.
9. W czwartek MSZA św. za wstawiennictwem ŚW. HUBERTA - O UZDROWIENIE.
10. Jutrowspomnienie - Matki Bożej Miłosierdzia, w środę - bł. Karoliny Kózkówny, w piątek św. Rafała Kalinowskiego, a w sobotę św. Ofiarowania Najśw. Maryi Panny.
11. OAZAnaprasza w piątek na wieczorną Mszę św. i wieczór modlitewno-adoracyjny.
12. Za tydzień jak każdego 22przed Mszą św. wiecz. od 17.30 Nabożeństwo do św. RITY -patronki spraw beznadziejnych (koszyczek na kartki z intencjami, róże).
13. Biskupi dziękują za dar polskiego Kościoła dla młodych świata - TACĘ na ŚDM.
14. Wolontariuszeprzygotowali ciasteczka SDM (gromadząc fundusz parafialny ŚDM).
15. DOM REKOLEKCYJNY: od piątkuKurs Przedmałżeński, za 2 tyg. (27-29.11) - Kurs Filip dla młodych od 19 r. życia, a za miesiąc - Rek. weekendowe - O szczęściu Małżeńskim (z małż. Quattrocchi i Martin).
ZAPOWIEDZI: I.
Robert CENDROWSKI - kaw. z par. Przysucha iAnna Elżbieta PAWŁOWSKA -panna -z par. tut.
KIOSK:
Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny, "OREMUS" - na grudzień, "Miłujcie się", książka o Maryi,KALENDARZE i CD ks. Dziewieckiego -"Stworzeni, by kochać".
Ks. K. Grzejszczyk
/proboszcz/
Strona 234 z 281
poniedziałek i piątek:
po Mszy wieczornej do 19:30
wtorek i czwartek: 17:00-17:50
środa i I piątek miesiąca -
- NIECZYNNA
Leon XIV podsumowując dwudniowe obrady konsystorza nadzwyczajnego wskazał na potrzebę wdrażania owoców synodu oraz dalszego wspólnego słuchania i rozeznawania. Podkreślił potrzebę troski o młodych i rodziny, ponownego odkrycia idei dobra wspólnego. Zapowiedział, że pod koniec roku poda datę przyszłorocznego konsystorza.
Sekretarz Stolicy Apostolskiej ds. Relacji z Państwami i Organizacjami Międzynarodowymi powiedział w Kownie na Litwie, że papieska dyplomacja czerpie z Ewangelii i służy pokojowi. Dla Kościoła miłosierdzie jest kategorią polityczną – jedyną zdolną do zerwania kajdan nienawiści i zemsty – powiedział hierarcha.
Proces synodalny potrzebuje teraz „projektu wdrożeniowego”: żywego i uczestniczącego doświadczenia więzi Kościoła z Duchem Świętym — mówił kard. Mario Grech podczas popołudniowej sesji drugiego dnia nadzwyczajnego konsystorza, poświęconej synodalności. Sekretarz generalny Synodu podkreślił, że obecna faza nie jest ani nową konsultacją światową, ani technicznym wykonaniem decyzji, lecz czasem recepcji, rozeznania i dojrzewania, aby synodalność stała się „zasobem misyjnym” Kościoła.
Bp Przemysław Szulc przyjął w sobotę w bazylice katedralnej w Pelplinie święcenia biskupie. Podczas uroczystości biskup pelpliński Ryszard Kasyna zachęcał nowego biskupa pomocniczego, by pozostał człowiekiem modlitwy i wiernym głosicielem Ewangelii, a sam bp Szulc podkreślił, że „świat potrzebuje ludzi wiary odważnej i autentycznej”.
Maryja jest obecna i działa w Kościele i w świecie dla zbawienia każdego mężczyzny i każdej kobiety – zaznaczył kard. Giovanni Battista Re, dziekan Kolegium Kardynalskiego w homilii podczas Mszy świętej sprawowanej w Bazylice św. Piotra na rozpoczęcie drugiego dnia obrad konsystorza nadzwyczajnego zwołanego przez Leona XIV.